Bransoletki z grawerem: najciekawsze propozycje na jesień i zimę

0
571

Modne tej jesieni bransoletki z grawerem to są znakomitą propozycją biżuterii dla wymagających. Dzięki nim możemy mieć biżuterię, która jest nie tylko efektowna, ale również jedyna w swoim rodzaju (unikalność tę zapewnia jej grawer, którego treść wymyślamy sami). Umiejętnie dobrana bransoletka z grawerem może być dodatkiem na każdą okazję, a także wyjątkowym upominkiem (tego typu biżuteria bardzo często kupowana jest na prezent). Co powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się na zakup bransoletki z grawerem?

Szukasz idealnej bransoletki? Sprawdź koniecznie ofertę Manoki

Unikalne bransoletki z grawerem – jakie modele są modne w tym sezonie?

Damska bransoletka z grawerem niejedno ma imię. Modeli biżuterii, na której można wykonać grawer jest wiele. Dzięki temu bez problemu dopasujemy ją do naszych upodobań i stylizacji. Niezwykle modne w tym sezonie są bransoletki w całości wykonane ze stali szlachetnej. Mogą być to modele z łańcucha, czy bransoletki typu bangle. Pamiętajmy, że bransoletka pod grawer powinna posiadać co najmniej jeden metalowy element. Im jest on większy, tym dłuższy (lub większy) napis możemy wygrawerować. Możemy wybierać pomiędzy bransoletkami z pereł, kamieni naturalnych, muszelek, koralików, skóry naturalnej, sznurka, itp.

Bez przeszkód możemy grawerować na bransoletkach prostych i bogato zdobionych. Warto jednak wziąć pod uwagę, że bransoletki z grawerem powinny należeć do biżuterii ponadczasowej, która zostaje z nami przez wiele sezonów. Z tego powodu pod grawer warto jest wybrać model klasyczny, który będzie znakomicie prezentował się nawet za kilka lat. Jeżeli zdecydujemy się wybrać bransoletkę bardzo charakterystyczną (na przykład bogato zdobioną motywami religijnymi), z dużym prawdopodobieństwem przestaniemy ją nosić, kiedy konkretne ozdoby wyjdą z mody.

Treść graweru to podstawa

Jeżeli chcemy, żeby bransoletka z grawerem służyła nam przez wiele lat, powinniśmy dobrze się zastanowić nad treścią napisu, który na niej wygrawerujemy. W przypadku, gdy okaże się on nietrafiony, istnieje prawdopodobieństwo, że prędzej, czy później nabierzemy niechęci do bransoletki (nawet jeżeli wizualnie będzie się nam ona nadal podobać). Projektanci pozostawiają nam pełną dowolność w wyborze napisu. Najlepiej, żeby była to treść, która do nas przemawia. Musi być również dostosowana do wielkości powierzchni, którą mamy do wykorzystania.

Pomimo pełnej swobody w wyborze napisu, większość kobiet decyduje się wygrawerować na biżuterii imiona bliskich im osób (czasem także ukochanych zwierząt). Innymi powtarzającymi się motywami są daty, ważne miejsca, wydarzenia, które odmieniły czyjeś życie, poruszające sentencje, czy hasła motywacyjne.

Wybór bransoletki z grawerem – o czym musimy pamiętać?

Kupując bransoletkę z grawerem powinniśmy postawić na taki model, który będzie pasował do większości naszych stylizacji. Przykładowo kobiety, które na co dzień wybierają klasyczną elegancję (lub muszą ubierać się minimalistycznie ze względu na obowiązujący w ich pracy dress code) powinny zastanowić się nad wyborem bransoletki prostej (na przykład bransoletki z łańcucha, czy bransoletki typu bangle).

Ogromne znaczenie ma również materiał, z którego wykonana jest biżuteria. Powinien być on efektowny, trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne i niszczące działanie wilgoci, a także bezpieczny dla alergików. Z tego względu warto rozważyć wybór bransolet wykonanych ze stali szlachetnej, która prezentuje się równie efektownie, co klasyczne złoto lub srebro.

Kupujemy bransoletkę z grawerem na prezent

Zdaniem sprzedawców biżuterii, którzy otrzymują zlecenia na wykonanie napisów – bransoletki z grawerem są bardzo często kupowane na prezent. Kupujemy je z okazji imienin, urodzin, Walentynek, Dnia Matki, Dnia Babci, a nawet Dnia Dziecka. 

Decydując się na zakup bransoletki z grawerem na prezent należy pamiętać, że powinna mieć ona odpowiedni rozmiar. W sytuacji, gdy nie mamy sposobności sprawdzenia rozmiaru nadgarstka kobiety, której chcemy zrobić prezent – wybierzmy bransoletkę z łańcuszkiem pozwalającym na regulację długości lub bransoletkę otwartą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here