Telefony z elastycznymi ekranami to stosunkowo nowy trend, który niedawno pojawił się na rynku. Nieustannie zyskuje na popularności, jednak czy tego typu smartfony są sprawnymi urządzeniami i czy warto je kupować?

Smartfony z elastycznymi ekranami – nowość

Różnego rodzaju nowinki technologiczne docierają do nas co jakiś czas, jedną z ostatnich są smartfony z elastycznymi ekranami, jak one wyglądają? Są to telefony, które zazwyczaj posiadają klapkę, jednak mówiąc o niej, nie mamy na myśl telefonów z klapką, które popularne były kilkanaście lat temu. Nowoczesne modele zamykają się bowiem w podobny sposób, jednak ich budowa oraz możliwości techniczne są zupełnie inne. Jednym z najczęściej spotykanych rozwiązań są innowacyjne smartfony, które po rozłożeniu bardziej przypominają tablet niż telefon. Ich ekran jest na tyle duży, że umożliwia komfortowe oglądanie różnego rodzaju wideo, zwłaszcza przy technologiach, które pozwalają na odbieranie obrazu w bardzo wysokiej jakości. 

fot. Pexels.com

Czym wyróżniają się smartfony z elastycznymi ekranami?

Pojawienie się na rynku smartfonów z elastycznymi ekranami wzbudziło wśród fanów nowoczesnych technologii wiele emocji. Bardzo często skrajnych, gdyż popularne urządzenia mają zarówno swoich fanów, jak i zagorzałych przeciwników. Większość z nich to smartfony z 5G, czyli najnowszą siecią telekomunikacyjną- piątej generacji. Dzięki niej smartfony z elastycznymi ekranami są w stanie zapewnić właścicielom wysokiej jakości oraz bardzo szybki transfer danych. Warto jednak podkreślić, że nie jest to ich cecha indywidualna. Bowiem mnóstwo smartfonów o tradycyjnej budowie, również korzysta z sieci 5G. Zatem główną rzeczą, która znacznie wyróżnia urządzenia z elastycznymi ekranami, jest ich design. Wyglądają one bardzo nowocześnie oraz elegancko, jednak ich możliwości techniczne w większości zbliżone są do tradycyjnych najnowszych wersji smartfonów. Duży wyświetlacz to z jednej strony zaleta, z drugiej natomiast uznany może być za wadę, gdyż jego funkcjonowanie pobiera sporo energii, przez co konieczne jest jego częste ładowanie. 

fot. Pexels.com

Popularne smartfony z elastycznym ekranem – jakie modele?

Nowoczesne smartfony z elastycznymi ekranami z pewnością zachwycają swoim niepowtarzalnym wyglądem. Kojarzą się z luksusem oraz wieloma praktycznymi rozwiązaniami. Wśród najpopularniejszych modeli tego typu przykładowo znaleźć możemy smartfony takie jak:

  • Samsung Galaxy Z Flip – wyróżniający się kompaktową budową, bogatymi oraz bardzo głębokimi kolorami, które znakomicie przekazują obraz, głównie poprzez wysokiej jakości wyświetlacz Dynamic AMOLED, który dba o każdy szczegół. Z Flip posiada również ośmiordzeniowy procesor, który znacznie przyspiesza jego pracę.  
  • Motorola RAZR – wyróżniająca się opływową budową, która pozwala na komfortowe posługiwanie się smartfonem. Cechuje go również bardzo innowacyjny oraz przemyślany mechanizm składania, w którego skład wchodzi dodatkowy wyświetlacz, znajdujący się na jego przedniej stronie. Posiada także ośmiordzeniowy procesor oraz 6 GB pamięci RAM.

Są to smartfony, które należą do najsłynniejszych modeli posiadających elastyczny ekran, jednak patrząc na ich możliwości techniczne. Można dojść do przekonania, że niewiele różnią się od tradycyjnych smartfonów, które swoje premiery miały w podobnym czasie.

Czy opłaca się kupować smartfony z elastycznym ekranem?

Nowoczesne technologie zawsze znajdą wielu zwolenników, jednak nie oznacza to, że korzystanie z nich przyniesie wiele dodatkowych korzyści. Tak jest również w przypadku smartfonów z elastycznymi ekranami. Z jednej strony potrafią szokować innowacyjnym wyglądem, który na myśl przywodzi luksus i elegancję. W praktyce jednak niewiele różnią się od klasycznie zbudowanych smartfonów. Posiadają podobne parametry, a w niektórych przypadkach ich możliwości techniczne są nawet słabsze. Z drugiej strony wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb, jeżeli lubimy nowości, smartfon z elastycznym ekranem przypadnie nam do gustu. Może być również ciekawą opcją na pierwszy smartfon dla dziecka, ponieważ będzie znakomitą formą rozrywki. Zdecydowanie nie sprawdzi się jednak wśród osób, które na co dzień nie mają dużej styczności z nowymi technologiami, przez co lepiej unikać jego wyboru na smartfon dla seniora, którymi mogą być budżetowe smartfony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here