Szukasz propozycji, które sprawdzą się jako prezenty na roczek dla chłopca? Dzieci w tym wieku nie mają jeszcze rozwiniętej przynależności do płci, dlatego zabawka nie musi być jeszcze spersonalizowana pod tym kątem. Poniżej zestawiamy propozycje dla małego brzdąca, które z pewnością go ucieszą.

Zabawki na roczek dla chłopca – najpierw bezpieczeństwo

Dziecko, które ma około roku, jest bardzo ciekawe tego, co jest wokół. Szczególnie podobają mu się różne kształty, żywe kolory i wszystko, co może wziąć w swoje drobne paluszki. Dlatego pamiętaj, by zawsze przestrzegać najważniejszych zasad doboru zabawek dla takich dzieci. Przede wszystkim unikaj zestawów z drobnymi elementami, które pociecha z łatwością może wziąć do buzi. Pamiętaj, by krawędzie nie były ostre, bo maleństwo nie jest jeszcze świadome, że może zrobić sobie krzywdę. Wiedza o niebezpieczeństwach mu grożących oraz o jego potrzebach pozwoli wybrać takie prezenty na roczek dla chłopca, by mógł komfortowo się nimi bawić.

Miniaturowe rowerki

Zakup roweru w prezencie dla dziecka można odłożyć do momentu, gdy osiągnie ono pełną koordynację ruchową. Jednak istnieją też modele na czterech kółkach, dzięki czemu dziecko nie musi przejmować się tym, że mogłoby się przewrócić. Maluszek może dzięki takiej zabawce beztrosko przebierać nóżkami i jeździć w mieszkaniu pod czujnym okiem rodziców. Na wszelki wypadek warto pamiętać jednak o odpowiedniej asekuracji, aby zapewnić bezpieczeństwo maluchowi.

Konik na biegunach

Fenomen tej zabawki utrzymuje się już od wielu pokoleń. Jeśli nie wiesz, co wybrać na prezent na roczek dla chłopca, bujany koń będzie świetnym pomysłem. W sprzedaży występują również wersje z wbudowanymi głośnikami, dzięki czemu koń wydaje z siebie charakterystyczne dźwięki parskania, co sprawia dzieciom jeszcze więcej frajdy.

Basenik z kulkami

Tym prezentem ucieszysz nie tylko małego chłopca, ale też jego rodziców, bo w taki sposób będą mogli wspólnie się bawić. Warto jednak pamiętać, że choć początkowo sprzątanie wszystkich kulek może nie być wielką przyjemnością, to spędzanie czasu w gronie całej rodziny na pewno zrekompensuje konieczność ich zbierania po zabawie. Kolorowe piłeczki, które można wyrzucać z basenu i wrzucać je z powrotem, dają dzieciom wiele radości. Chłopiec podczas zabawy może jednocześnie siedzieć wśród nich w basenie i beztrosko się nimi bawić.

Pchacze

Świetna alternatywa dla chodzików. Kolorowy wózeczek w kształcie ulubionego zwierzątka lub samochodziku sprawia wiele radości maluchom. Podczas pchania często wydają różne dźwięki, co dodatkowo motywuje do dalszej zabawy. W wielu modelach można regulować opór toczenia się kółek, dzięki czemu łatwiej jest dostosować zabawkę do możliwości dziecka.

Pamiętaj, by prezenty na roczek dla chłopca miały atest i pochodziły z odpowiedniej grupy wiekowej. Dzięki temu podarunek nie tylko spełni swoje zadanie, ale też będzie bezpieczny dla malucha. Docenią to rodzice, którzy nie będą musieli martwić się o zdrowie dziecka podczas zabawy.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here