W bardzo wielu przypadkach zastosowanie znajdują pliki PDF, zapisane pod taką postacią są różne informację oraz dokumenty, niejednokrotnie treści lub dane które chcemy z czasem również w prosty i łatwy sposób skopiować. Oczywiście trzeba wyjaśnić jedno, iż jak najbardziej istnieje szansa oraz sprawdzona metoda by udało nam się uzyskać taki właśnie efekt, a tym samym bez najmniejszego problemu skopiować cały lub część treści i tekstu który zapisany jest w PDF. Pamiętajmy, iż w niektórych przypadkach pliki mogą uniemożliwić ze względu na wymagania autorskie na kopiowanie całych treści i dodatkowo zostać zabezpieczone hasłem, bez którego nie będziemy w stanie ich otworzyć.

Pierwszy krok do kopiowania tekstu PDF, to sprawdzenie czy mamy możliwość w ogóle kopiować dane treści

Jak skopiować tekst z pdfNa samym początku sprawdźmy, czy istnieje szansa na kopiowanie treści w dokumencie PDG, zaczynając od tworzenia dokumentu PDF poprzez wykorzystanie programu Reader, należy kliknąć prawym przyciskiem myszki i zaznaczyć opcję właściwości dokumentu
W zakładce jaką otrzymamy, wybieramy zabezpieczenia i w ten sposób dostajemy wszystkie informację co nie tylko zawartości dokumentu ale również zakresu jego ograniczenia przy kopiowaniu.

Poznaj najprostszą metodę kopiowania treści z plików PDF

Poznaj najprostszą metodę, kopiowania treści z plików PDF, jaka odnosi się do takich czynności jak :

  • Przy otwieraniu dokumentu PDF, co zrozumiałe stosując do tego celu program Reader, trzeba przy pomocy prawego przycisku myszki wejść do menu oraz zaznaczyć wybierz narzędzie.
  • Następnie zaznaczamy tekst oraz przeciągamy go do momentu wybrania obrazu, i znów prawym przyciskiem myszki zaznaczamy oraz wybieramy polecenie kopiuj tekst.
  • Skopiowana w ten sposób zostanie przeniesiona do schowka, potem wystarczy jedynie wejść do określonej aplikacji, poprzez polecenie edycji oraz opcji którą jest wklej, udaje nam się wkleić treści zawarte w schowku.

Chcesz za jednym zamachem skopiować cały dokument PDF?

Skoro zamierzamy skopiować całą treść dokumentu PDF, to należy poczynić takie kroki jak:

  • Najpierw otworzenie dokumentu PDF, poprzez wykorzystanie programu Reader, wybranie opcji edycja a następnie kopiowania pliku do schowka
  • Podobnie jak w przypadku powyższego rozwiązania, gdzie tylko część dokumentu lub treści zamierzaliśmy skopiować, też przejść do danej aplikacji, wybrać rozwiązanie edycja oraz wklej i tak wklejamy to co zawierał nas schowek.

Istnieje wiele innych programów, jakie pozwalają na skuteczne czy też odpowiednie kopiowanie plików, treści i dokumentów zapisanych pod postacią PDF. Jednak to właśnie powyższa metoda cieszy się największym zastosowaniem, co zresztą nie powinno dziwić czy też stanowić żadnego zaskoczenia.

Jest nie tylko prosta ale łatwa, i każdy przy odrobinie chęci poradzi sobie właśnie z kopiowaniem części lub całości plików oraz dokumentów jakie są zapisane w PDF. Warto więc pozyskać szereg informacji i wskazówek na ten temat, a nawet odnieść się bezpośrednio do tego o czym wspomniano powyżej.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWyprawka do 4 klasy
Następny artykułJadłospis niemowlaka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here