Jakie są najbardziej wydajne odmiany konopi indoor i outdoor? Jak wybrać i rozróżnić najlepsze nasiona marihuany indoor i outdoor? I wreszcie, które odmiany marihuany będą najlepsze jeśli chcemy zacząć przygodę z uprawą marihuany indoor lub też chcemy postawić na odmiany marihuany outdoor? Na te pytania, dotyczące najlepszych odmian konopi indyjskich, którą dadzą plony xl zarówno w pomieszczeniu jak i „pod chmurką” znajdziecie odpowiedzi w tym artykule.

Metoda uprawy i technika uprawy

Nasiona marihuany outdoor czy nasiona konopi indoor? Jak wiadomo w przypadku uprawy outdoor powinniśmy szukać odmian sezonowych nasion marihuany, a jeśli interesuje nas uprawa pełnosezonowych odmian marihuany to pole do popisu jest o wiele większe.

O ile nasiona konopi outdoor mogą się sprawdzić i „pod chmurką” i w uprawie marihuany indoor, to w przypadku najlepszych odmian nasion marihuany indoor niekoniecznie część z nich niekoniecznie sprawdzi się w uprawie outdoor. Powód? Umiarkowany klimat, który jest w Polsce może okazać się za surowy nawet dla najwyższej jakości odmian nasion konopi indyjskich.

Dlatego w naszym klimacie wielu początkujących, jak i doświadczonych growerów doceni zalety uprawy marihuany indoor. Tym bardziej że na rynku są dostępne produktywne feminizowane odmiany marihuany z delikatnym zapachem idealnie nadające się do uprawy indoor.

Uprawa konopi indyjskich w pomieszczeniu, z wykorzystaniem feminizowanych nasion konopi może się szybko okazać zadowalającą nas uprawą o wysokiej wydajności. To sprawdzona technika uprawy i metoda uprawy, które przyniosą z pewnością większe efekty niż w uprawie outdoor. Jakie zatem są idealne odmiany do uprawy indoor?

Techniki uprawy Amnesia Haze

Feminizowana odmiana nasion Amnesia Haze to kusząca, jednak wcale nie łatwa w uprawie indoor i outdoor propozycja. Dlaczego? A dlatego, że rośliny Amnesia Haze, chociaż jest jedną z najpopularniejszych odmian, to też bardzo wymagającą propozycją. Wszystko dlatego, że skuteczna uprawa tej odmiany na zewnątrz jest bardzo trudna. Amnesia Haze bowiem potrzebuje ciepłego klimatu, żeby rozkwitnąć.

Czas kwitnienia Amnesia Haze trwa od 10 do 11 tygodni. Istotne jest odpowiednie karmienie roślin Amnesia Haze oraz klimat do uprawy Amnesia Haze. A w tym wszystkim liczyć najbardziej będzie się doświadczenie hodowcy.

Dlatego technika uprawy Amnesia Haze „pod chmurką” do łatwych nie należy. Z kolei przeszkodą, jeśli chodzi o uprawę w pomieszczeniu będzie to, że jest to odmiana sativa, która charakteryzuje się dużymi plonami, wysokiej wydajności, ale też rośliny Amnesia Haze osiągają bardzo wysokie rozmiary.

Jeśli interesuje nas ta odmiany marihuany z największymi plonami to warto wiedzieć, że z jej uprawą będzie trudno w warunkach outdoor, a też wcale nie łatwo jeśli zajmiemy się uprawą marihuany indoor. A jak wiadomo liczy się bezpieczeństwo i dyskrecja w uprawie indoor , jak również outdoor.

Nasiona konopi Northern Lights

W przypadku odmiany Northern Lights i nasion feminizowanych mamy do czynienia z afgańskimi korzeniami. To hybryda z przewagą indici, która powstała ze skrzyżowania 11 różnych nasion marihuany!

W przypadku odmiany feminizowanych nasion Northern Lights możemy liczyć na plony XL. Trzeba jednak liczyć się z warunkami oświetleniowymi o mocy 600 W — to podstawowe, ale nie jedyne warunki środowiskowe w uprawie indoor. Okres kwitnienia kończy się po 8-9 tygodniach.

Hodowanie roślin Northern Lights sprawdzi się wyłącznie w ciepłym klimacie Hiszpanii czy południa Włoch. Nasion szczepu Northern Lights jest dostępnych na rynku naprawdę wiele m.in.: Northern Light Auto czy North Thunderfuck Automatic i różne inne automatycznie kwitnące odmiany.

Metoda uprawy Frisian Dew

W przypadku odmiany Frisian Dew w grę wchodzi już łatwiejsza uprawa marihuany, która wyda plony XXL. Nasiona Frisian Dew od Dutch Passion to efekt wieloletniego krzyżowania genetyk Skunk i Purple.

Decydując się na uprawę odmiany Frisian Dew możemy mieć pewność, że jest to roślina o podwyższonej odporności na trudne warunki atmosferyczne oraz szkodniki. Jednak uprawa marihuany outdoor w przypadku Frisian Dew niekoniecznie sprawdzi się w polskim klimacie.

Zaleca się uprawę marihuany indoor, ewentualnie szklarniową. Czas kwitnienia Frisian Dew wynosi około 8 tygodni. Pąki Frisian Dew są owocowe i świeże. Poziomy THC wynoszą od 6-15 proc. Frisian Dew jest bardzo wydajny, a odmiana jak najbardziej jest godna polecenia początkującym growerom.

Wydajność odmiany Passion Fruit

Owocowe pąki Passion Fruit to kusząca propozycja dla nie jednego growera i użytkownika konopi indyjskich. Wszystko dlatego, że jest to krzyżówka Sweet Pink Grapefruit z popularnym i wielokrotnie nagradzanym Orange Bud co daje wyjątkowo aromatyczny profil zapachowy.

Rośliny Passion Fruit bardziej nadają się do uprawy marihuany indoor. Powód? Rośliny Passion Fruit są finalnie bardzo wysokie osiągając nawet do 3 metrów wysokości. Charakteryzuje je równie wysoka wydajność odmiana passion fruit ma też bardzo wysoką zawartość THC na poziomie nawet 25 proc.!

Kwitnienie Passion Fruit wynosi ok. 9 tygodni. Z kolei działanie Passion Fruit jest potężne i psychotropowe, jednak bez efektów tak zwanej paranoi. Uprawę Passion Fruit zaleca się w szklarni, albo w warunkach outdoor, ze względu na dużą wysokość i obfite plony.

Odmiana konopi Maroc

Maroc, czy też Purple Maroc to odmiana konopi, której uprawa będzie najdogodniejsza w warunkach outdoor. Maroc to połączenie Purple Power z marokańską rośliną żeńską. W roślinach Maroc dominują geny sativa. Krzewy potrafią urosnąć nawet do 3 metrów wysokości i dzięki temu są wysokiej wydajności.

To również silna i lepka odmiana konopi indyjskich, a co istotne odporna na trudne warunki atmosferyczne. To również jedna z szybciej rosnących odmian w zimnym klimacie i niezbyt wymagająca. Oczywiście należy jej zapewnić odpowiednie zapotrzebowanie na światło podczas fazy kwitnienia, a także podłoże i nawożenie.

Maroc to najczęściej wybierana genetyka. Jest silną odmianą i to, co ją wyróżnia to najbardziej euforyczne nasiona konopi indyjskich. Okres kwitnienia Maroc to 7-8 tygodni, a efekt to maksymalnie obfite plony XL.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here