Choć w pielęgnacji włosów najważniejszy jest oczywiście szampon, to odżywki również powinny być traktowane jako obowiązkowy kosmetyk. To właśnie dzięki nim możliwe jest uzyskanie dobrej kondycji kosmyków, co jest zasługą m.in. dogłębnego odżywienia. Kluczem do sukcesu jest  w tym przypadku jednak dopasowanie produktu do własnych potrzeb. Sprawdź, na jakie odżywki powinnaś zwrócić uwagę.

Odżywka do włosów suchych

Suche włosy mogą wynikać z genów, ale mogą też być konsekwencją zbyt częstych zabiegów typu suszenie, prostowanie, rozjaśnianie czy też farbowanie. W obu przypadkach włosy potrzebują intensywnego nawilżenia, które rozwiąże problem rozdwojonych końcówek, łamliwości czy też nadmiernego puszenia się. Dobra odżywka do włosów suchych powinna być bogata w składniki nawilżające np. aloes. Może zawierać keratynę, która pomoże odbudować zniszczone kosmyki. Ponadto ważne są emolienty, czyli substancje tworzące warstwę zapobiegającą utracie wody.

Odżywka do włosów przetłuszczających się

Skłonność do przetłuszczania się włosów jest związana z nadmiernym wydzielaniem sebum przez gruczoły łojowe znajdujące się na skórze głowy. W rezultacie włosy szybko tracą świeżość, mają tłusty połysk, a także są lepkie i oklapnięte u nasady. Odżywka do włosów przetłuszczających się powinna mieć lekką formułę, dzięki czemu nie dojdzie do obciążenia pasm i pogorszenia problemu. Należy zatem raczej unikać kosmetyków m.in. z silikonami, emolientami i olejami. Mile widziane są też odżywki do skóry głowy o właściwościach regulujących wydzielanie sebum.

Odżywka do włosów farbowanych

W przypadku włosów farbowanych z całą pewnością warto zwrócić uwagę na odżywki, które  pomogą w utrwaleniu koloru. Na dodatek wiele produktów jest przeznaczonych do konkretnych kolorów farbowanych włosów, umożliwiając np. wydobycie refleksów. W sklepie online Nutridome nie brakuje również kosmetyków mających na celu wzmocnienie włosów po zabiegu koloryzacji. Warto pamiętać, że farbowanie może zniszczyć i wysuszyć kosmyki, dlatego warto zadbać o nawilżenie, regenerację i wzmocnienie włosów.

Odżywka do włosów zniszczonych

Do zniszczenia włosów może dojść m.in. w wyniku nieprawidłowej pielęgnacji, domowego rozjaśniania, wizyt na basenie, zbyt częstego mycia głowy czy też nadmiernego wysuszania np. prostownicą. Kosmyki w kiepskiej kondycji plączą się, źle się układają i zwyczajnie wyglądają niezbyt estetycznie. W takim przypadku po prostu nie można pominąć odżywki w pielęgnacji. Warto sięgnąć po produkty o działaniu silnie regenerującym włosy, czyli zawierające np. keratynę, olej arganowy czy też ceramidy.

Odżywka do włosów kręconych

Właścicielki kręconych włosów zdecydowanie powinny przekonać się do kosmetyków stworzonych z myślą o lokach. Takie włosy są z natury dość delikatne, suche i łamliwe, dlatego wymagają szczególnej pielęgnacji. Odpowiednia odżywka nie tylko nawilży i wzmocni pasma, ale także może wydobyć z nich naturalny skręt i sprężystość. Ponadto może zminimalizować problem puszenia się włosów, a także chronić je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here