Składanie corocznego zeznania podatkowego przez wiele lat kojarzyło nam się z wpisywaniem w całą masę rubryczek dokładnych kwot, które często sami musieliśmy wyliczać. Niepewność i stres związany z samodzielnym wypełnianiem zeznania podatkowego, sprawiał, że składanie deklaracji odkładaliśmy na ostatnią chwilę. Na szczęście od jakiegoś czasu mamy do dyspozycji e-pity, czyli całkowicie darmowy program do PIT. Wypełnienie PIT online zajmuje w programie kilka minut. Program jest bardzo prosty w obsłudze. Zawiera panel pomocy i podpowiada podatnikowi, jak poprawnie wypełnić zeznanie podatkowe bez wychodzenia z domu. Wypełniony PIT możemy zapisać na dysku komputera lub wydrukować. Wszystko bez niepotrzebnego stresu oraz nerwów.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • E- pity– jak działa darmowy program do PIT?
  • PIT 37- dla kogo jest przeznaczony i do kiedy należy go wypełnić?

Wypełnianie deklaracji podatkowej dla wielu podatnikom kojarzyło się z brakiem wiedzy, chaosem i nerwami. Odkąd powstał program do PIT o nazwie e-pity wypełnienie rocznego zeznania podatkowego stało się niezwykle proste.[obraz_1]

Wypełnij swój e PIT w kilka minut bez wychodzenia z domu

Wypełnij swój e PIT bez wysiłku i wychodzenia z domu. To bardzo proste. Wystarczy zainstalować na naszym domowym komputerze program e-pity i uzupełnić swój PIT online w spokoju i we własnym tempie. PIT online pozwala na wypełnienie PIT-u w pełnym skupieniu bez rozpraszania się. Podatnik ma czas na sprawdzenie dokumentów, przeliczenie stosownych kwot i zastanowienie się. Żadnego stresu oraz nerwów. Program do wypełniania PIT online jest bardzo prosty w obsłudze. Intuicyjnie przechodzimy z jednego etapu wypełniania PIT-u do drugiego. Ponadto program podpowiada, które kolumny ze sobą dodać lub odjąć. To znacznie ułatwia wypełnianie rocznego zeznania podatkowego. Co ważne program zawiera panel pomocy, gdzie znajdziemy wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas ważne pytania. Równie istotne jest także to, że program e-pity zwraca nam uwagę na ewentualne błędy, które popełniliśmy w trakcie wypełniania e PIT. To pozwala na, na zmiany w trakcie pracy z programem. Po uzupełnieniu e PIT jest automatycznie wysyłany do wskazanego przez nas urzędu skarbowego, gdzie jest poddawany weryfikacji. Po wysłaniu deklaracji do urzędu, zaleca się, aby wydrukować potwierdzenie wysłania dokumentu. Warto także zapisać potwierdzenie i samo zeznanie podatkowe w formie plików pdf i przechowywać na dysku naszego komputera.

PIT 2021

Kto wypełnia PIT 37 i do kiedy należy go złożyć?

PIT 37 wypełniają osoby pracujące i osiągające dochody jedynie ze stosunku pracy. PIT 37 wypełniają osoby zatrudnione na umowę o pracę, umowę odziało czy umowę zlecenie. PIT 37 należy wypełnić do dnia 30 kwietnia 2021 roku. E-PIT wypełnia za nas urząd skarbowy, a my jedynie musimy sprawdzić czy wszystko się zgadza. Jednak nie oznacza to, że nie możemy już samodzielnie wypełnić PIT online bądź w formie papierowej. Jak najbardziej możemy to zrobić, a urząd skarbowy weźmie pod uwagę ten PIT, który my wypełniliśmy.

PIT 2021- czy mogę skonsultować swój PIT?

Jeśli nie mamy pewności czy sami będziemy w stanie wypełnić PIT online lub w formie papierowej, możemy zwrócić się o pomoc do osoby, która się na tym bardzo dobrze zna. Niezależny księgowy z pewnością pomoże nam w prawidłowym wypełnieniu deklaracji podatkowej. Po wskazówki w kwestii uzupełnienia deklaracji podatkowej, możemy udać się także do urzędu skarbowego. Pracownicy w tym wzmożonym okresie wypełniania deklaracji PIT, udzielają petentom wszelkich koniecznych informacji oraz wskazówek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here