O tym jak ważnym jest wynajęcie mieszkania komuś odpowiedzialnemu, nie trzeba nikomu przypominać – dobry najemca to skarb, który jak się okazuje, wcale nie tak łatwo znaleźć. Wynajem mieszkania to sytuacja, która praktycznie zawsze wiąże się z ryzykiem – tak naprawdę nigdy nie możemy być pewni, czy dana osoba podaje nam wyłącznie prawdziwe informacje. Podpisywanie umowy z pierwszą osobą, która odpowie na nasze ogłoszenie i naiwne ufanie obcym – to najczęstsze błędy popełniane przez wszystkich wynajmujących, i to nie tylko tych niedoświadczonych.

Bezpieczny wynajem mieszkania – o czym warto pamiętać?

Jeżeli chcemy w bezpieczny sposób wynająć nasze mieszkanie, nigdy, pod żadnym pozorem, nie powinniśmy tego robić w pośpiechu. Do całego procesu trzeba podejść ze spokojem i choć czasami chcemy jak najszybciej mieć to z głowy, doświadczenie pokazuje, że nie warto – pośpiech, to w tym wypadku nasz największy wróg. Czasami warto trochę poczekać, niż wynajmować mieszkanie nieodpowiedzialnej i niegodnej zaufanie osobie.

Ważnym jest też, żeby upewnić się czy osoba której planujemy wynająć mieszkanie jest wypłacalna, czy pracuje i czy będzie ją stać na terminowe zapłaty czynszu. Wynajmowanie mieszkania komuś, kto regularnie zalega z płatnościami może zamienić się w koszmar, z którego ciężko będzie się nam wyplątać. Ciągłe przypominanie o zapłacie to bowiem tylko jedna z nieprzyjemnych konsekwencji posiadania niewypłacalnego najemcy.

Niestety, jako wynajmującemu, jest nam bardzo ciężko zweryfikować czyjąś wypłacalność, historię kredytową, czy nieprzyjemne wydarzenia z przeszłości. W większości przypadków możemy polegać wyłącznie na słowie całkowicie obcej nam osoby, co niestety nie zawsze może się dla nas dobrze skończyć.

Weryfikowanie najemcy mieszkania – gdzie szukać pomocy?

Jeżeli nie wiemy w jaki sposób zweryfikować osobę, która jest zainteresowana wynajmem naszego mieszkania, koniecznie powinniśmy skorzystać z oferty oferty bezpieczny wynajem mieszkania od standardweryfikacji.pl. Serwis oferuje nam kompleksowe sprawdzenie osoby, z którą planujemy podpisać umowę. Wystarczy zalogować się do swojego konta i wykupić odpowiedni pakiet weryfikacji. Kolejny krok to wysłanie do najemcy linka weryfikacyjnego- zawarty w nim formularz musi zostać uzupełniony przez najemcę. Następnie, serwis zajmuje się sprawdzeniem tożsamości, historii kredytowej, ale także kondycji finansowej naszego najemcy.

Usługa wychodzi naprzeciw potrzebom wszystkich właścicieli chcących w bezpieczny sposób wynająć mieszkanie, gwarantując przy tym szybkość i efektywność całego procesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here