Nie masz doświadczenia w karmieniu noworodka? Nie chcesz aby było ono głodne czy też zbyt dużo przyjmowanego pokarmu mu nie zaszkodziło? Czy należy budzić dziecko do jedzenia, względnie przerywać mu w adekwatnym do tego momencie? Oczywiście jeżeli idzie o noworodki, to tutaj nie musimy się obawiać i martwić, że częstotliwość ich karmienia będzie czymś z czym mamy nie lada problem.

Jak często karmić noworodka?

Jak często karmić noworodka?Nasze dziecko niejednokrotnie da nam sygnał, iż jest głodne chociażby będąc niespokojne, nerwowe czy zacznie nam płakać a nawet ssać palca, to sygnał że pora je nakarmić. Ile może wynosić racjonalna przerwa między karmieniem? Często dziecko przesypia całą noc, i nie ma potrzeby go w żadnym wypadku budzić do karmienia, samo zdecyduje o tym czy jest głodne oraz się przebudzi do karmienia. W ciągu dnia przyjmuje się, iż noworodki należy karmić co 4 godziny, około 20-20 minut choć tutaj indywidualne podejście do tematu, jest czymś o czym warto pamiętać.

Na samym początku noworodek w wieku 4-6 tygodni musi być karmiony przynajmniej 8 razy, tutaj rytm zmienia się wraz z wiekiem podobnie jak systematyczność oraz regularność. Inna metoda karmienia i regularności pojawia się w przypadku żółtaczki, problemów z pęcherzem, infekcji czy jakichkolwiek komplikacji oraz chorób, tutaj decyduje o tym zwłaszcza lekarz choć występuje też karmienie na żądanie.

Czy karmienie noworodka to coś skomplikowanego?

Jak więc wspomniano powyżej, karmienie noworodka nie jest czymś wręcz skomplikowanym oraz trudnym, a potrzebą dostosowania się do jasno określonych warunków i zasad. Każda matka powinna być jednak świadoma tego, iż nie można zmieniać trybu czy też natężenia w kontekście karmienia noworodka. W ten sposób niestety doprowadzimy do pewnych sytuacji, kiedy zabraknie z czasem regularnego snu czy też pojawią się inne niepotrzebne komplikacje, a nasze dziecko będzie wciąż marudne, zmęczone czy nawet głodne lub przejedzone.

W karmieniu noworodka nie chodzi by zadbać o ilość dostarczanego pokarmu, ale w przypadku karmienia piersią lub odpowiednim mlekiem o to, by zawsze był do niego dostęp. Bądźmy więc świadomi tego, jak wygląda karmienie noworodka, dużo ciekawych oraz przydatnych informacji o częstotliwości otrzymamy od lekarza lub znajdziemy bezpośrednio w internecie. Warto skorzystać z takich porad, a tym samym mieć gwarancję tego, iż w prawidłowo oraz odpowiednio podchodzimy do karmienia naszego dziecka, dbamy o to aby nigdy nie było ono głodne. Trudno nie zgodzić się z opinią, że częstotliwość czy regularność karmienia noworodka, to zagadnienie o jakim warto spojrzeć z odpowiedniej perspektywy.

Przede wszystkim przez pryzmat jego wieku, poszczególnych etapów rozwoju czy potrzeb jakie w tym zakresie nasz noworodek generuje, niech to nigdy nie schodzi na dalszy plan. Dzięki regularnemu, odpowiedniemu oraz prawidłowemu karmieniu noworodka, wpływamy korzystnie na jego rozwój, funkcjonowanie organizmu czy też zdrowie, co jeszcze bardziej nakazuje uwzględnić to co w tej sytuacji jest wręcz nader ważne i niezbędne.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak dostać się do wojska
Następny artykułKredyt 50 tyś

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here