Naturalne rozjaśnienie włosów, to coś co stawia sobie za cel bardzo wiele kobiet, i nie chodzi tylko o te które posiadają blond kolor włosów, ale również rude lub brązowe, zamierzają w taki sposób je co oczywiste rozjaśnić. Istnieje wiele sprawdzonych i skutecznych domowych oraz naturalnych metod, jakie umożliwiają nam a nawet pozwalają na uzyskanie takiego właśnie efektu. Duże znaczenie ma tutaj sam fakt nie stosowania żadnych chemicznych niekiedy szkodliwych dla struktury włosów czy jego budowy rozwiązań, a skupienie się właśnie na typowo bezpiecznych i jednocześnie naturalnych.

Poznaj metody pozwalające nam na naturalne rozjaśnienie włosów

  1. Miód dzięki temu, iż posiada sam w sobie nadtlenek wodoru, jaki de facto jest co zrozumiałe niejednokrotnie wykorzystywany do rozjaśniania włosów, idealnie nadaje się do tego celu. Wystarczy jedynie skupić się na wykonaniu odpowiedniej płukanki, która w znaczącym stopniu przyśpieszy proces utleniania się glukozy z użyciem co za tym idzie enzymów. Przepis na płukankę jest prosty, wystarczy około 2 łyżki miodu rozpuścić w ciepłej wodzie, aż uda nam się uzyskać specyficzną piankę. Następnie kilkukrotnie płukać nią włosy, i na sam koniec spłukać ciepłą wodą całą płukankę.
  2. Jak naturalnie rozjaśnić włosyZapewne płukankę z rumianku zna bardzo wiele osób, gdyż od wielu już lat nadaje się ona do ich rozjaśniania. Tutaj duże znaczenie odgrywa fakt, iż płukanka z rumianku pozwala nie tylko na rozjaśnienie włosów, ale też wpływa korzystnie na wygląd oraz zdrowe włosy, dba o zbyt duże ich przetłuszczanie a nawet doprowadzania do stymulacji porostu włosów. Często płukankę z rumianku stosuje się właśnie przy nadmiernym wypadaniu włosów i konieczności zwrócenia uwagi na szybszy porost włosów. Przygotowanie płukanki z rumianku, jest wręcz banalnie proste i poradzi sobie z nią niemal każdy, wystarczy jedynie zalać torebkę rumianku wrzątkiem, a następnie wlać do miski. Właśnie w niej zwracając uwagę na temperaturę płukanki i nie doprowadzając do ewentualnego oparzenia skóry, należy potem kilkukrotnie płukać włosy w takim właśnie naparze. W przypadku płukanki z rumianku nie musimy wcale decydować się na spłukiwanie włosów, choć dużo osób decyduje się na taki właśnie ruch.
  3. Cytryna umożliwia nam kolejną metodę naturalnego rozjaśnienia włosów, oczywiście przygotowuje się z niej jak w powyższych przypadkach odpowiednią płukankę. Często też dodaje się niewielką ilość soku z cytryny do mgiełek, jakie wraz z gliceryną pozwalają na jej skuteczne zastosowanie. Maseczki z cytryny na włosy, to też opcja o której mówi się bardzo wiele, w kontekście ich ewentualnego rozjaśniania.

Jak najbardziej zastosowanie jednej z powyższych, sprawdzonych, skutecznych oraz bezpiecznych i naturalnych metod, to nie tylko szansa na ich rozjaśnienie ale też zadbanie o odpowiedni wygląd. Dodatkowo w trakcie takich specyficznych zabiegów, udaje nam się wręcz korzystnie wpłynąć na strukturę włosa, zadbać o jego wytrzymałość i trwałość, a nawet nawiązać bezpośrednio do tego by cieszyć się ze zdrowych włosów.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie studia
Następny artykułJak wstawić przypis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here