Starasz się o dziecko? Chcesz rozpoznać dni płodne, kiedy jest największe prawdopodobieństwo zrealizowania takiego celu? Warto więc poznać przydatne informację oraz wskazówki na temat samego cyklu, a także tego jak mamy możliwość zwiększenia szansy na zajście w ciąże właśnie w trakcie trwania dni płodnych.

Bądźmy świadomi tego, iż niejednokrotnie nasze ciało daje nam wskazówki i sygnały dotyczące tego, iż nastały właśnie dni płodne właśnie one są najlepszą okazją by najzwyczajniej w świecie stwierdzić i zrozumieć, że nastały dni płodne.

Wyższa temperatura ciała

Analizowanie ciepłoty ciała, jest jednym ze sposobów które w dosyć dokładnie pozwalają nam na oszacowanie i wręcz dostrzeganie poszczególnych procesów fizjologicznych jakie de facto mają miejsce w naszym organizmie. Dzięki mierzeniu temperatury każdego dnia, możemy nie tylko sprawdzić aktualną temperaturę, ale też pamiętać iż zaraz po owulacji niemal natychmiast wzrasta ona o 0,5 stopnia, co jest efektem większego stężenia progestonu. Warto zastanowić się nad możliwością pozyskania specjalistycznego termometru owulacyjnego.

Specyficzny śluz

Jak rozpoznać dni płodnePodczas trwania cyklu menstruacyjnego, dosyć mocno zmienia się nie tylko zabarwienie ale też forma samego śluzu, który przy końcówce miesiączki staje się wręcz kleisty a następnie kremowy, potem wodnisty. Zaraz przed samą owulacją dochodzi do wydzielenia typowego śluzu płodnego, za co odpowiedzialny jest właśnie zwiększony estrogen, a sam śluz jest wtedy wręcz przeźroczysty.

Dolegliwości bólowe dolnej części brzucha

Czujesz ból w dolnej partii twojego podbrzusza? Zatem więc jedno, iż to prawdopodobnie sygnał iż właśnie nadchodzą lub nastały dni płodne. Niemal wszystkie kobiety podczas trwania cyklu odczuwają taki specyficzny ból, to efekt krzepnącej krwi w naszej jamie otrzewnej. Ból występuje niemal w miejscu ulokowania jednego z jajników oraz części lędźwiowej samego kręgosłupa, może trwać nawet kilka dni.

Pojawienie się krwawienia okołoowulacyjnego

W środku cyklu zawsze pojawia się co oczywiste plamienie, nazywane potocznie okołoowulacyjnym, powstaje na skutek szybkiego spadku poziomu estrogenu. W większości przypadków nie trwa ono dłużej niż 2 dni, posiada charakterystyczną postać zabarwienia brązowego a nawet różowego.

Bolące piersi

Wiele kobiet nie jest świadoma, iż to właśnie bolące i wrażliwe na dotyk piersi, są kolejnym dla nas sygnałem co do tego, że właśnie nastały dni płodne. Zwłaszcza odczuwamy to poprzez dotykanie samych brodawek.

Pozytywny nastrój

Poprawa nastroju, a więc pozytywne nastawienie do wielu spraw, które dotychczas nas denerwowały, to wynik wzrostu samego libido. Czujemy się wtedy kobieco, ponętnie i atrakcyjne, a co za tym idzie odczuwamy to właśnie poprzez adekwatne co za tym idzie samopoczucie.

Jak więc widać, powyższe sygnały powinny dać nam wiele do myślenia gdy idzie o dni płodne, a nawet pomóc w planowaniu ciąży dziecka, czy też wręcz posiadaniu świadomości kiedy mamy największe jak wspomniano co oczywiste szansę na zajście w ciąże.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here