Składanie serwetek ma niejedno znaczenie, są one nie tylko w wielu przypadkach elementem dekoracyjnym ale też takim który odnosi się bezpośrednio do konkretnej informacji, funkcji oraz jednocześnie roli. Dlatego warto też się dowiedzieć nie tylko więcej na ten temat, ale nabrać swoistych oraz przydatnych umiejętności, a nawet wiedzieć jak w prawidłowy, elegancki czy też wręcz oryginalny sposób składać serwetki.

Klasyczne ułożenie serwetki pod schowane w niej sztućce

Jeżeli interesuje nas klasyczne składanie serwetki, pod schowanie w niej ewentualnych sztućców to warto postępować wedle następujących kroków :

  • Najpierw zadbajmy o złożenie serwetki na pół wedle linii pionowej, tak abyśmy dokładnie widzieli zgięcie na lewej jej stronie
  • Postarajmy się zgiąć serwetkę na około jej 1/4 wysokości, i ponownie zgiąć jak poprzednio, co pozwoli nam na uzyskanie kieszonki
  • Teraz odwracamy serwetkę wręcz na drugą stronę, i zginamy 1/3 jej części wzdłuż idącej pionowo linii, podobnie postępujemy z lewą stroną, co pozwoli nam na jej schowanie pod kieszonką
  • Odwracamy serwetkę na drugą stronę, i już możemy włożyć sztućce do samej serwetki

Ułóż serwetkę na kształt serca

Zależy ci na romantycznym, wręcz oryginalnym oraz efektownym ułożeniu serca na kształt serca?

Postępuj więc w taki jak przedstawiono poniżej sposób :

  • Jak składać serwetki?Na samym początku postarajmy się o złożenie serwetki na pół, złączać górne jej końce jednocześnie z dolnymi, powstanie tak co za tym idzie prostokąt.
  • Stworzony wcześniej prostokąt, składamy kolejny raz na pół lecz tym razem w odmienny a więc wręcz odwrotny sposób, poprzez przeciągnięcie dolnych końców bezpośrednio do góry.
  • Teraz przykładamy palec obok dłuższego boku, jaki mieści się bliżej naszej osoby i chwytamy lewy róg znajdujący się na samym dole oraz przeciągamy go do góry.
  • Podobnie postępujemy z drugim bokiem, tak aby doszło do możliwości stykania się obu stron i były one jednocześnie wedle siebie równe.
  • Tak przygotowaną serwetkę przekładamy na drugą stronę, zaginamy jednocześnie oba górne rogi do wysokości pozwalającej na stworzenie czegoś na styl trójkąta.
  • Odwrócenie serwetki spowoduje, iż dostrzeżemy że udało nam się stworzyć serce z serwetki, po obu jego stronach jest miejsce chociażby na ewentualne sztućce.

Oczywiście sposobów, metod czy też rozwiązań pozwalających nam na stworzenie ciekawej kompozycji z serwetki materiałowej lub nawet zwykłej jest bardzo wiele. Dobrym posunięciem jest zerknięcie do internetu, gdzie znajdziemy szczegółowe informację nie tylko na ten temat, ale również dotyczące bezpośrednio tego, w jakich sytuacjach składanie serwetki wedle konkretnego motywu czy wzoru ma uzasadniony do tego sens. Wszystko po to, aby serwetka była czymś więcej niż tylko elementem. Mowa tutaj o dekoracji jaka na pewno w wielu przypadkach oraz sytuacjach przyciągnie uwagę innych osób, a nawet sprawi iż wzbudzi ona wręcz swoiste zainteresowanie lub uznanie. W końcu bądź co bądź ułożenie serwetki, może być połączeniem czegoś praktycznego i funkcjonalnego, z oryginalnym co za tym idzie pomysłem.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJaki laptop?
Następny artykułJak dorobić do pensji?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here