Twoje dziecko bardzo często korzysta nie tylko z komputera, ale również możliwości uzyskania dostępu do internetu, co za tym idzie obawiasz się iż przegląda niejednokrotnie nieodpowiednie treści? Oczywiście wiedz jedno, kontrola rodzicielska jaką sprawujesz nie zawsze może przynieść adekwatny efekt, a więc obserwowanie naszego dziecka które strony internetowe lub portale przegląda.

Jak zablokować strony dla dorosłych?

Jak zablokować strony dla dorosłych?Pewnie, że dostęp do internetu pozwala aby mogło one bez żadnego problemu zajrzeć na strony typowo skierowane do dorosłych, z filmami pornograficznymi lub innymi treściami jakie nie są dla niego przeznaczone. Dlatego należy nie tylko o tym pamiętać, ale zdawać sobie sprawę jaki wpływ na psychikę czy rozwój dziecka, niejednokrotnie także na jego ewentualny rozwój może mieć dotarcie przez niego do takich właśnie stron dla dorosłych. Najlepszym rozwiązaniem pozostaje nic innego jak ich zablokowanie a tym samym uniemożliwienie okazji aby do nich w danym momencie dotrzeć. Jak najbardziej to nie tylko klarowne rozwiązanie, ale opcja za którą przemawia wiele argumentów czy też zalet, dodatkowo ograniczenie ryzyka a nawet zminimalizowania szansy aby nasze dziecko przeglądało takie strony dla dorosłych.

Istnieje kilka możliwości jakie warto w tym aspekcie uwzględnić, zawsze jednak powinniśmy się nastawiać na to by zablokowanie stron dla dorosłych okazało się w pełni skuteczne. Większość z nas korzysta z przeglądarki internetowej Google, zatem w jej przypadku wystarczy wpisać tam gdzie znajduje się pasek stron internetowych chrome.com/manage i sprecyzować odpowiednie co za tym idzie konto. Kolejnym krokiem jest podanie adresu i zaznaczenie opcji „Blocked sites:” i to wszystko jeżeli chodzi właśnie o blokowanie stron dla dorosłych.

Pamiętajmy o tabletach i telefonach

Dzieci już od najmłodszych lat, posiadają tablety i telefony, a więc urządzenia które podobnie jak komputer mogą umożliwić oraz pozwolić im na korzystanie z internetu, o nich też więc należy pamiętać. Tutaj rozwiązanie jest jeszcze bardziej proste, a mianowicie wystarczy zdecydować się na zainstalowanie oprogramowania które daje nam pewne w tym aspekcie możliwości blokowania, czy nawet nadzorowania jakie strony w internecie ogląda nasze dziecko z jednoczesnym ich blokowaniem. Jest to więc coś, o czym trzeba pomyśleć oraz zastosować zawsze gdy zachodzi taka konieczność, powyżej nawiązano wielokrotnie do ważnej kwestii dotyczących konsekwencji przeglądania stron dla dorosłych przez nasze dziecko.

Niech więc zablokowanie takich internetowych stron dla dorosłych będzie zawsze czymś, co zrobimy w momencie gdy nasze dziecko zacznie swoją przygodę z internetem, i co oczywiste zacznie z niego skorzystać. Pomimo zablokowania stron starajmy się również ostrzegać nasze dziecko przed niektórymi zagrożeniami jakie mogą wynikać lub pojawić się w kontekście używania sieci. Profilaktyczne w tym zakresie działanie, nawet wytłumaczenie takiego właśnie tematu, może przynieść nie tylko efekt ale uchronić nasze dziecko, przed tym czego w internecie przynajmniej w aktualnym wieku nie powinno widzieć.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKredyt 50 tyś
Następny artykułWyprawka do 4 klasy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here