Lublin jest miastem, które coraz intensywniej pnie się w górę. Może wywołać to nie lada zdziwienie ze względu na jego usytuowanie. Wschód Polski od zawsze kojarzony był z bardzo wysokim bezrobociem i co za tym idzie znikomą ilością miejsc pracy. Wbrew pozorom kondycja rynku zatrudnienia w Lublinie nie pogarsza się, a z roku na rok staje się coraz lepsza. Statystki oraz przeprowadzane badania mówią jasno, że bez pracy pozostają jedynie ci, niewykazujący jakichkolwiek chęci do jej podjęcia.

Rokowania na 2022 rok również są dosyć optymistyczne. Rynkowi pracy nie grozi stagnacja, ale nie należy spodziewać się także gwałtownych, górnolotnych zmian. Będą one zachodzić metodą małych kroków, zmierzających ku umocnieniu przemysłu, spedycji oraz branży naukowo – technicznej.

Przeczytaj też: https://lublin24.pl/promowane/rynek-pracy-w-lublinie-jak-bedzie-wygladal-w-2022/garSxfA5mLkvfw4pP6EK

Gdzie znaleźć zatrudnienie? Szukanie pracy w Lublinie może odbywać się za pośrednictwem różnych dróg. Jedną z nich, najprostszą i najczęściej wybieraną jest Internet.Największą ilością ofert dysponują ogólnopolskie serwisy pracy. Znajdziemy tam szeroki wachlarz propozycji, skierowanych zarówno do osób z dużym doświadczeniem, jak i dla tych, którzy dopiero będą je nabywać. Wśród najpopularniejszych stron możemy wyróżnić m.in.:

Pracuj.pl, Jobs.pl, InfoPraca.pl, GazetaPraca.pl, Aplikuj.pl, olx.pl, zielonalinia.pl czy gumtree.pl. Informacje o zatrudnieniu można także znaleźć na lokalnych stronach internetowych, np. lublinlokalnie.pl, e-ogloszenia24.eu czy na serwisie lublin112.pl. Warto zaznaczyć, że na tych stronach również poszukujący mogą zamieszczać ogłoszenia, nie wyłącznie pracodawcy.
W poszukiwaniach wymarzonej pracy mogą pomóc również aplikacje. „Glasdoor” , „Indeed Jobs”, „Gratka” czy „Praca za Rogiem”.

Gdzie szukać ofert pracy w Lublinie?

Oprócz Internetu, który bez wątpienia jest nieocenioną potęgą w poszukiwaniach, warto udać się do Wojewódzkiego Urzędu Pracy, gdzie można sprawdzić czy są wolne, interesujące nas wakaty. Nie zapominajmy także o lubelskich uczelniach, przy których działają biura karier, gdzie za pośrednictwem internetu lub osobiście można sprawdzić aktualne oferty pracy. W poszukiwaniu zatrudnienia można udać się do agencji pracy, które służą pomocą na każdym etapie naszej zawodowej ścieżki. Są to m.in. Agencja Pracy „Top Staff”, „Team Work”, czy „Full Job Polska”.

Warto także udać się na corocznie organizowane targi pracy oraz śledzić strony internetowe pracodawców bowiem tam, też mogą pojawić się wiadomości o wolnych stanowiskach. Wbrew pozorom ciekawe oferty można znaleźć na słupach i tablicach ogłoszeniowych czy w witrynach sklepów w galeriach handlowych. Nie zapominajmy także o lokalnych mediach, które także mogą dostarczyć interesujących informacji. Jeżeli jesteśmy zainteresowani pracą w konkretnej firmie, która nigdzie nie zamieściła żadnej oferty, to warto mimo to udać się i zostawić swoje CV. A nuż oczarujemy potencjalnego pracodawcę i zdobędziemy wymarzone stanowisko?

Jednym z kluczowych elementów w poszukiwaniach jest nie tylko zadowolenie i satysfakcja, które zyskamy. Ogromny wpływ, czasem wręcz decydujący ma wysokość pensji. Zatem ile można zarobić w Lublinie? Zarobki zaczynają się od najniższej krajowej wzwyż. Wpływ na to, ile wpłynie na nasze konto ma wiele czynników, począwszy od doświadczenia i kwalifikacji, skończywszy na stanowisku i charakterze wykonywanego zawodu. Według danych z Urzędu Statystycznego przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w ubiegłym roku wyniosło 5401,59 zł.

Gdzie w 2022 zarobisz najwięcej?

Według danych najwięcej zarobią: budowlańcy, finansiści, przedstawiciele branży IT oraz nowych technologii. Szukanie pracy w Lublinie może okazać się zupełnie proste. Wystarczy, że odpowiednio określisz swoje wymagania i preferencje oraz rozpoczniesz poszukiwania korzystając z najskuteczniejszych źródeł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here