Przedłużanie oraz zagęszczanie włosów to strzał w dziesiątkę nie tylko dla osób, które pragną niemalże w mgnieniu oka poprawić swoją prezencję ogólną, ale także dla tych, które z uwagi na wszelkiej maści czynniki zewnętrzne lub wewnętrzne zmagają się z nadmiernie wypadającymi albo przerzedzającymi się włosami i chciałyby zakryć wszelkie te niedoskonałości pasemkami wykonanymi z włosów naturalnych albo też ich syntetycznych odpowiedników.

Samo poddanie się zabiegowi nie jest niczym problematycznym – wystarczy bowiem odwiedzić salon medycyny estetycznej albo wysokiej klasy zakład fryzjerski, po konsultacji z zatrudnionym tam profesjonalistą wybrać najbardziej odpowiadającą nam metodę aplikacji pasemek…i gotowe! O wiele bardziej czasochłonnym, a dla wielu konsumentów również problematycznym aspektem jest dalsze utrzymywanie dopinek w nienagannym stanie w zaciszu własnego domu.

Wymaga to przede wszystkim stosowania rekomendowanych przez ekspertów kosmetyków. Musimy bowiem pamiętać, że w przeciwieństwie do naturalnej fryzury, elementy wykorzystywane do ich przedłużania oraz zagęszczania włosów nie posiadają własnego źródła nawilżania, co z kolei oznacza, że jeżeli chcemy, aby nieprzerwanie były one lśniące, elastyczne i błyszczące, konieczne jest dostarczanie im wilgoci z zewnątrz, przede wszystkim poprzez wykorzystywanie szamponów, maseczek i odżywek bazujących na naturalnych składnikach oraz pozbawionych takich substancji jak SLS czy alkohol, które to jak wiemy mają właściwości wysuszające. Druga z nich jest problematyczna jeszcze z innego powodu – jej specyfika może bowiem negatywnie wpłynąć na stan zgrzewów kolagenowych oraz sylikonowych tasiemek wykorzystywanych do mocowania pasemek do włosów naturalnych, w najlepszym przypadku deformując je i uszkadzając, natomiast w najgorszym – całkowicie rozpuszczając, co spowoduje odpadanie dopinek.

Jak doskonale wiadomo, jeżeli prowadzimy aktywny tryb życia, włosy mogą wykazywać tendencję do nadmiernego splątywania i kołtunienia się. Aby tego uniknąć, wysoce zaleca się ich regularne przeczesywanie – aby jednak nie doszło do uszkodzenia https://hairme.pl/sklep, warto robić to przy pomocy rekomendowanych przez profesjonalistów grzebieni i szczotek, które jednocześnie zadbają o naturalny i piękny wygląd naszej fryzury, jednocześnie nie prowadząc do zniszczenia łączników, przy pomocy których zostały one przymocowane do naszych włosów naturalnych. Mamy nadzieję, że dzięki niniejszemu artykułowi, podstawowe zagadnienia odnośnie pielęgnacji elementów pozwalających na zagęszczenie oraz przedłużenie włosów stały się choć odrobinę bardziej przystępne i przejrzyste!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here