Kawa to napój sporządzany z palonych i zmielonych ziaren kawowca. Wywodzi się z Etiopii. Zazwyczaj podaję się ją na gorąco. Jest najpopularniejszym źródłem kofeiny oraz najczęstszą używką na świecie.

Zalety picia kawy

Jest wiele pozytywów z picia kawy. Przede wszystkim pobudza ona nasz organizm, zmniejsza ryzyko zachorowania na marskość wątroby, polepsza pamięć krótkotrwała, przyspiesza metabolizm. Jeśli chcemy pić dobrej jakości kawę musimy wybrać odpowiedni ekspres do kawy.
Zakup ekspresu do kawy może okazać się nie lada wyzwaniem. Na co musimy zwracać uwagę przy wyborze urządzenia, czym się kierować, by służył nam długo i był bezawaryjny? Czy markowe ekspresy do kawy są lepsze?

Wybór ekspresu do kawy

Otóż pierwszym, ważnym elementem przy wyborze urządzenia jest to jaki rodzaj ekspresu nas interesuje. Czy ma być to ekspres ciśnieniowy, przelewowy, na kapsułki czy z kolbą.

Najpopularniejsze są ekspresy przelewowe, dzięki którym uzyskujemy jeden typ naparu. Smakiem kawa będzie zbliżona do kawy po turecku. Napój uzyskiwany z takiego ekspresu jest mocny i aromatyczny. Obsługa takiego urządzenia jest prosta i błyskawiczna.
Jeśli jesteś amatorem różnego rodzaju naparów z kawy to ekspres ciśnieniowy będzie dla ciebie. W tym przypadku woda dozowana jest ze specjalnej pompy do pojemnika z kawą. Im wyższe ciśnienie, tym bardziej esencjonalny napój otrzymujemy. Możliwość przygotowywania różnego rodzaju kaw typu espresso, cappuccino czy late macchiato zdecydowanie działa na korzyść ekspresu ciśnieniowego.

Na rynku możemy również otrzymać ekspresy kolbowe, które zwykle przeznaczone są dla baristów, aczkolwiek do użytku domowego także możemy taki sprzęt zakupić. Parzenie kawy w tym przypadku zaczyna się od podgrzania wody do temperatury około 92 stopni Celsjusza, która następnie trafia do pojemnika ze zmieloną kawą.

Ekspresy automatyczne posiadają najwięcej funkcji. Zawierają już wbudowany młynek do mielenia kawy oraz gotowe programy do przygotowania tego napoju.

Dostępne na rynku są także ekspresy kapsułkowe. Ich zaletą jest łatwość w użytkowaniu. Kupujemy gotowe kapsułki wypełnione mieszanką kaw. Należy jednak pamiętać, że jakość kawy w takich kapsułkach może być różna.

Ekspresy do kawy – oferta

Przy wyborze ekspresu do kawy warto sugerować się mocą urządzenia, łatwością czyszczenia, głośnością pracy, jakością i stylem wykonania.

Dobre urządzenie do mielenia kawy na pewno będzie nas więcej kosztować, natomiast zdecydowanie posłuży nam na dłużej. Warto zainwestować w odpowiedni sprzęt, jeśli chcemy cieszyć się z dobrej jakości napoju o każdej porze dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here