Zdrowe zęby to coś, co pozwala czerpać w życiu naprawdę wiele radości. Najczęściej jednak przekonujemy się o tym, gdy zaczynają one szwankować. Każdy z nas może zmagać się z najróżniejszymi problemami i o ile da się je wyleczyć – mamy szczęście. W niektórych sytuacjach jednak konieczne jest wstawienie implantu jednego, kilku lub nawet wszystkich zębów. Takie protezy to zaawansowane konstrukcje, powstające w specjalnych pracowniach protetycznych.

Pracownia protetyczna Lublin – kiedy warto zdecydować się na protezę?

Jeszcze kilka lat temu protezy zębowe kojarzone były ze starszymi osobami. Dzisiaj jednak sprawa wygląda nieco inaczej. Okazuje się, że coraz więcej młodych osób decyduje się na takie uzupełnienia protetyczne, doceniając ich wysoką estetykę oraz komfort użytkowania. Jeśli zatem posiadasz jakikolwiek ubytek, powinieneś przemyśleć uzupełnienie go przy pomocy implantu lub protezy. W taki sposób zabezpieczysz swoją żuchwę przed deformacjami i utrzymasz odpowiednią strukturę twarzy. Nawet jeżeli zastrzegasz się, że braki w uzębieniu nie powodują w Tobie uczucia dyskomfortu ani nie powodują problemów w codziennym życiu – podjęcie decyzji o uzupełnieniu braków okaże się dla Ciebie doskonałym wyborem i szansą na poprawę jakości życia.

Jak wykonywane są protezy?

Każda doświadczona pracowania protetyczna w Lublinie oraz innych dużych miastach to miejsce, zatrudniające doświadczonych profesjonalistów, którzy działają w ścisłej współpracy ze stomatologami. Pracownie protetyczne tworzą takie uzupełnienia jak korony czy mosty, a także właśnie protezy, które są chyba najpopularniejszym rodzajem uzupełnienia. Przed podjęciem działań w stronę dobrania odpowiedniej protezy, powinieneś udać się do stomatologa i z jego pomocą wyleczyć wszystkie pozostałe zęby oraz pozbyć się tych, które przeszkadzają lub nie ma już możliwości ich wyleczenia. Następnie pobierany jest wycisk szczęki oraz żuchwy, który w nowoczesnych gabinetach zastąpiony został modelem 3D powstałym przy użyciu skanera. Następnie technicy protetyczni przystępują do wykonania odpowiedniej protezy. Pracownia protetyczna Lublin https://cereclab.pl/ to miejsce, które doskonale dba o każdego pacjenta, pozostając w ścisłym kontakcie ze stomatologami. Sprawdzony zostaje komfort noszenia oraz walory estetyczne. Jeżeli wszystko jest na swoim miejscu – proteza należy do Ciebie, a Ty możesz od tej chwili cieszyć się pięknym uśmiechem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here