Po miesiącach planowania i oczekiwania, w końcu możesz wyjechać na długo oczekiwane wakacje. Wszystkie formalności zostały załatwione – kierunek podróży wybrany, hotel zarezerwowany. Pozostaje tylko wydrukować bilet i ruszać w drogę. Wszystkiego najlepszego dla Twojej przygody! Problem w tym: co spakować? Jaka torba bezpiecznie pomieści wszystkie wakacyjne drobiazgi? Torba czy walizka? Wybór odpowiedniego bagażu nie zawsze jest łatwy, zwłaszcza jeśli spodziewamy się, że przyda się on także do innych celów, takich jak weekendowy wypad czy kilkudniowy pobyt w mieście. Ważne jest, aby przy wyborze odpowiedniego bagażu wziąć pod uwagę jego trwałość, wygodę i pojemność. Najlepszy bagaż powinien ułatwiać, a nie utrudniać podróż. Powinien być na tyle wygodny, abyśmy nie musieli się martwić, czy trudno będzie nam przetransportować nasz bagaż z jednego punktu do drugiego i na tyle wytrzymały, abyśmy nie musieli się martwić, czy obsługa lotniska odpowiednio o niego zadba.

Przed dokonaniem zakupu warto odpowiedzieć sobie na następujące pytania: – Z jakiego środka transportu będziemy korzystać? – Jak długa jest nasza podróż? Jakie przedmioty (ciężkie lub lekkie, duże lub małe) będziemy w stanie spakować do walizki? Chociaż sklepy wielkopowierzchniowe mogą oferować walizki po atrakcyjnych cenach, nie daj się zwieść niskim cenom! Niska jakość często idzie w parze z niską ceną. Bagaż zakupiony w hipermarkecie nie jest przystosowany do przewożenia ciężkich przedmiotów, odpornych na wstrząsy. Takie walizki zazwyczaj nie zapewniają odpowiedniej amortyzacji. Może być dobra na krótki, dwudniowy wyjazd, ale nie sprawdzi się podczas długiej podróży. Warto wydać więcej pieniędzy na swój bagaż, aby nie zepsuć sobie wakacyjnego wyjazdu.

Wymiary idealnej walizki

Podczas zakupów walizki pierwszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest jej wielkość i potencjalna pojemność. Jest to decyzja indywidualna i kluczową rolę odgrywają tu Twoje preferencje. Walizka o wymiarach 55cm x 40cmx20cm może wystarczyć na dwutygodniowy wyjazd. Jednak większa walizka (80cmx50cmx30cm) będzie za duża, aby przewieźć rzeczy na weekend. Musimy zdać się na zdrowy rozsądek i odpowiedzieć sobie na pytanie „Jakie pamiątki lub prezenty dla bliskich będą nam potrzebne?”.

Jaki typ walizki kupić?

Drugą kwestią jest materiał, z którego wykonana jest walizka. Masz do wyboru dwie opcje: walizki wykonane z twardego plastiku lub miękkiego. Walizki miękkie mają wiele zalet, m.in. są lekkie, elastyczne, mają wygodne przegródki zewnętrzne, można je „rozbudowywać” w zależności od potrzeb. Nie są one jednak tak trwałe jak walizki z twardego tworzywa sztucznego. Walizki twarde polecane są osobom podróżującym samolotem, ponieważ zapewniają amortyzację dla przedmiotów znajdujących się w środku. Walizki plastikowe są bardzo wytrzymałe i odporne na zgniatanie i ścieranie. Jest to szczególnie ważne w przypadku bagażu, który jest narażony na uszkodzenia podczas transferów na lotnisku. W przeciwieństwie do bagażu miękkiego, walizki plastikowe są wodoodporne. Chociaż nie jest to coś, co ma znaczenie dla osób podróżujących samochodem, docenią to osoby podróżujące samolotem. Nawet najlepiej zaplanowana podróż może zostać zrujnowana przez przemoczoną walizkę i jej zawartość. ABS i poliwęglan to najczęściej stosowane materiały do produkcji walizek twardych.

Walizki z ABS

ABS (kopolimer akrylonitrylo-butadieno-styrenowy) to materiał charakteryzujący się wysokim poziomem twardości i brakiem elastyczności. Walizki z ABS są bardzo wytrzymałe, ale mogą pękać przy zbyt dużym nacisku. Model ten nie jest polecany dla pasażerów. Zaleca się korzystanie z walizek wykonanych z tworzywa ABS, a nie z bagażu podręcznego. Ta, którą zabieramy na pokład. Ten typ walizek jest bardzo popularny ze względu na ich dostępność i niską cenę. Walizka ta jest idealna dla osób, które podróżują samochodem, lub innym środkiem transportu niż samolot. Trwały model wykonany z poliwęglanu jest lepszy dla pasażerów, którzy często podróżują i muszą zmieniać samoloty.

Walizki wykonane z poliwęglanu

Poliwęglan to termoplastyczny polimer, który charakteryzuje się wysoką odpornością na uderzenia, pękanie, zgniatanie i elastyczność. Walizki te mogą ulec deformacji pod wpływem uderzenia, ale szybko wracają do pierwotnej formy. Najlepszą cechą walizek wykonanych z tego materiału jest ich lekkość. Pozwala to na większy komfort i umożliwia zabranie większej ilości niezbędnych w podróży rzeczy bez przekraczania limitu wagowego. Walizki z poliwęglanu są droższe niż walizki wykonane z tworzywa ABS. Jednak ich trwałość i długowieczność nie podlega dyskusji. Nawet jeśli będziesz musiał wydać więcej pieniędzy, aby kupić walizkę z poliwęglanu, większość podróżników będzie z niej zadowolona. Szczególnie ci, którzy często podróżują i wymagają przesiadek, docenią również jej jakość. Poliwęglan jest również bardzo ceniony w przemyśle ze względu na swoją niezwykłą trwałość. Wykorzystuje się go do produkcji okularów ochronnych, kasków, a także szyb kuloodpornych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here