Polacy chętnie stawiają na aktywność fizyczną, a wśród tych najbardziej popularnych sposobów na spędzanie wolnego czasu w sporcie są różnego rodzaju gry. O ile popularność piłki nożnej i podwórkowych rozgrywek wśród dzieci nie budzi zaskoczenia, o tyle wśród starszych, gdy nie ma większego grona osób do zorganizowana rozgrywki bardzo dużą popularnością cieszy się np badminton. Podstawowy sprzęt do tej gry nie jest drogi, do tego, by zagrać wystarczy tylko trochę wolnej przestrzeni, dwie rakietki i do tego lotka. Takie podstawowe wyposażenie wystarczy, by zagrać w tą grę co sprawia, że w okresie letnim, na wakacjach, w przydomowych ogrodach często można spotkać osoby, które trzymają w dłoniach rakietkę do badmintona. A co wybrać w momencie, gdy będzie się chciało grać na poważniej?

Gra w badmintona – o jakim sprzęcie powinniśmy pamiętać?

Jeśli ktoś nieco bardziej na poważnie chce podejść do tej gry może pomyśleć o nieco lepszym wyposażeniu. Oczywiście istotnym elementem są rakietki, które dostępne w sprzedaży są zróżnicowane, zarówno te dla graczy początkujących jak i dla osób zaawansowanych. To zaawansowanie sprzętu ma rzecz jasna również wpływ na jego cenę.  Organizując sobie przestrzeń do gry warto również pomyśleć o takim elemencie wyposażenia jak siatka. To właśnie dzięki siatce będzie okazja do tego, by wytyczyć pole gry i rozpocząć rozgrywkę. Dodatkowo warto także postawić na dobry strój, gra wymaga zwinności, szybkich ruchów, dlatego odpowiednia odzież gwarantująca tą swobodę będzie bardzo istotnym elementem jeśli chodzi o wyposażenie. Warto również zdecydować się na dobrej jakości buty do badmintona, które umożliwią komfortową grę.

Jakie buty do gry w badmintona wybrać?

Wybierając buty do badmintona należy przede wszystkim zwrócić uwagę na lekkie obuwie, które będzie dobrze trzymało stopy. W trakcie gry wykonuje się często ekwilibrystyczne ruchy, dlatego nie trudno o skręcenie kostki. Jednocześnie istotne będzie również to na jakim podłożu będzie się grało. Obuwie powinno mieć taką podeszwę, która będzie gwarantowała stabilność i ograniczy ewentualne poślizgi. Zarówno jeśli ktoś gra na hali jak i rekreacyjnie w ogrodzie to ryzyko poślizgu będzie się pojawiało. Buty z dobrą podeszwą będą w stanie to ograniczyć. Jeśli gracz nie będzie się w trakcie gry ślizgał to również łatwiej będzie o zachowanie stabilności i poruszanie się po polu gry. Oczywiście w przypadku gry amatorskiej nie ma to aż tak dużego znaczenia, natomiast jeśli ktoś stawia na grę profesjonalną to wybór obuwia ma już istotne znaczenie i nie można go lekceważyć.

Właściwy sprzęt to komfortowa gra

Wybór dobrego sprzętu do gry w badmintona zarówno rakietek, lotek jak i odpowiedniego stroju czy obuwia będzie miało wpływ na komfort prowadzonej rozgrywki. Jeśli ktoś chętnie sięga po rakietkę i robi to stosunkowo często to niewątpliwie sięgnięcie po dobrej jakości sprzęt będzie istotne. W sklepach można liczyć na sporo ciekawych propozycji więc wybór właściwego sprzętu nie powinien być trudny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here