Wybierając płytki do łazienki, nie zwracaj uwagi jedynie na ich kolor i aspekty estetyczne. Pamiętaj, że inwestycja w wykończenie czy remont tego pomieszczenia jest spora. Tu nie ma miejsca na błędne decyzje, zmiany wystroju łazienkowej przestrzeni wykonuje się średnio raz na kilkanaście lat. Co brać pod uwagę wybierając płytki łazienkowe? Kompendium wiedzy przedstawiamy poniżej.

Jakość płytek

To priorytet, jeśli chcemy cieszyć się schludną łazienką pozbawioną wad. Na rynku oferowany jest szeroki wybór płytek, natomiast zawsze warto wybierać materiały tych wiodących producentów, jak Tubądzin. Kolejnym wartym uwagi jest również Paradyż. To marki, które proponują nie tylko modne płytki, stworzone zgodnie ze światowymi trendami, ale ich wieloletnie doświadczenie w produkcji potwierdza także należytą jakość.

Płytki do łazienek mają być trwałe, nie mogą pękać ani rysować się. Nie mogą się odbarwiać ani być podatne na korozję i działanie wody. Te najlepszej jakości będą trwać w niezmienionej formie przez lata, do tego będą łatwe w utrzymaniu czystości.

Za dobre płytki rzeczywiście trzeba zapłacić nieco więcej, ale ta inwestycja jest na pewno opłacalna. W przypadku pęknięcia płytki, konieczna jest realizacja gruntownego remontu, co wiąże się z kolejnymi wydatkami i dyskomfortem dla wszystkich domowników.

Płytki według rodzaju

Największą popularnością cieszy się nieustannie gres, który z powodzeniem można kłaść na ścianach, jak i na podłodze. Tańszą alternatywą są płytki ceramiczne. Można wybierać je wedle kształtów, kolorów, wielkości.

Coraz częściej wybierane są ekstrawaganckie alternatywy, jak płytki z powłoką betonową, cegła albo płytki z naturalnego drewna. Jeśli są odpowiednio zabezpieczone, będą odporne na działanie wody.

Inwestując w łazienkę, można postawić też na naturalny kamień, ale lepiej zrezygnować z marmuru, który jest podatny na odbarwienia. Świetnie sprawdzi się za to granit.

Płytki a styl aranżacji łazienki

Kolejnym czynnikiem jest klimat, jaki ma zostać stworzony w łazienkowym wnętrzu. Wiadomo na pewno, że w małych łazienkach lepiej sprawdzą się gładkie, jasne płytki pozbawione motywów dekoracyjnych i dużych wzorów. Najczęściej wybierane są płytki białe, bo te pięknie odbijają światło, przez co pomieszczenie ulega optycznemu powiększeniu.

Patrząc na modowe trendy, najczęściej wybierane są płytki imitujące naturalne drewno. Te sprawdzają się jako element dekoracyjny w łazienkach klasycznych, ale są też bazą w tych skandynawskich, w stylu boho, SPA, retro i loftowym.

Zasada jest prosta. Z reguły wybierane są płytki standardowe, które przez swoja ponadczasowość są zawsze modne i nigdy się nie nudzą. To one pozwalają też stworzyć uniwersalną podstawę, by można było dowolnie zmieniać klimat kąpielowego salonu w zależności od trendów czy indywidualnego gustu. Wystarczą wtedy dekoracyjne akcesoria łazienkowe, by zmieniać nastrój tego wnętrza bez konieczności ponoszenia dużych nakładów finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here