Gdy mówimy lub choćby myślimy o batonach, zwykle nie ma to nic wspólnego z dbałością o zdrowie, szczupłą sylwetkę czy ochronę zębów przed próchnicą. Wręcz przeciwnie, skojarzenia naprowadzają odbiorców raczej na kwestię objadania się czekoladą, otyłości i zepsutego uzębienia. Takie negatywne przekonanie o szkodliwości batonów nie wzięło się znikąd, ale na szczęście producenci słodyczy coraz częściej podejmują kroki ku temu, aby je odmienić. I to z całkiem pozytywnym skutkiem.

Batony orzechowe i musli

Przykładem są przede wszystkim produkty bazujące na klasycznych batonach jako słodyczach, ale zawierających w swoim składzie o wiele zdrowsze składniki. Należą do nich batony orzechowe, które zapewniają organizmowi mnóstwo energii oraz batony musli, które zawierają prawdziwą witaminową bombę zawartą w dodatku owoców. Producent słodyczy jak https://www.eurohansa.com.pl/ musi sobie zdawać sprawę z tego, że klienci nie szukają dzisiaj w batonach samej przyjemności związanej ze spożywaniem cukru. Coraz większe znaczenie mają również walory zdrowotne.

Zdrowa przekąska

Batony na bazie orzechów i owoców, które pozbawione są czekoladowego dodatku oraz niezdrowego cukru fruktozowego to doskonała przekąska dla łasuchów, którym trudno powstrzymać się od podjadania. Ich kaloryczność jest wystarczająca, aby zaspokoić nagły głód, ale co najważniejsze, sam skład zawiera bezpieczne dla zdrowia składniki, które nie wpływają aż tak bardzo na ryzyko otyłości. To ważne w przypadku, gdy batony orzechowe z owocami kupowane są na przykład dla dzieci albo osób na diecie.

Orzechy źródłem mikroskładników

Pozytywne efekty jedzenia batonów orzechowych i musli dostrzegane są zwłaszcza wśród ludzi młodych, a więc świadomych tego, co ląduje na ich talerzu. Producent słodyczy coraz częściej wysłuchuje też opinii takich klientów i dostosowuje skład oferowanych produktów do aktualnego zapotrzebowania rynkowego. Stąd między innymi tak wiele batonów, które zamiast czekolady, mają w swoim składzie potrzebne mikroskładniki, biopierwiastki oraz witaminy niezbędne np. do prawidłowego wzrostu paznokci lub włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here