Lato to bez wątpienia najprzyjemniejszy okres roku, kiedy to zapominamy o wszelkich codziennych troskach i zmartwieniach, zastępując je szampańską zabawa, wypoczynkiem oraz podróżami w odległe zakątki naszego globu. Nie ma w tym oczywiście nic złego, jednakże warto wiedzieć, że przez tę beztroskę niejednokrotnie zaniedbujemy nasze włosy – tak naturalne jak i zagęszczane oraz przedłużane dzięki ingerencji specjalistów – co z kolei może powodować, że stracą one swój pierwotny blask, przestaną się układać w sposób w jaki byśmy sobie tego życzyli, a także wypadać będą w znacznie większych ilościach niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Dlaczego tak się dzieje?

Zdaniem ekspertów kluczową rolę w tym procesie odgrywa nagminne zaniedbywanie prawidłowej pielęgnacji naszej fryzury, do której to przez pozostałą część roku przywiązujemy dużą wagę. Przebywając na urlopie, czy to w kraju czy też za granicą, nie jesteśmy zbyt chętni by spędzać wiele długich godzin w łazience, który to czas poświęcić należałoby na aplikację odżywek i maseczek. Podczas urlopu cierpieć może także nasza dieta, która niemalże z dnia na dzień staje się o wiele bardziej uboga w składniki odżywcze i mikroelementy sprawiające, że nasze uczesanie jest nie tylko zdrowe i mocne, ale także prezentuje się nad wyraz spektakularnie.

Jak informują dodatkowo eksperci działający na co dzień w branży fryzjerskiej oraz perukarskiej, negatywnie na stan naszych włosów wpływać może także silne światło słoneczne, które jest nieodłącznym elementem niejednego wyjazdu do położonego w zacisznym miejscu kurortu, jak również woda – zarówno morska jak i chlorowana. Wszystkie z wymienionych powyżej czynników sprawić mogą, że po zakończeniu sezonu i po powrocie do jesiennych obowiązków zauważymy, że stan naszych włosów pozostawia wiele do życzenia, natomiast elementy perukarskie, które wykorzystywaliśmy celem wizualnego zwiększenia objętości, zagęszczenia oraz przedłużenia włosów uległy uszkodzeniu lub zużyciu i muszą zostać czym prędzej wymienione na nowe.

Czy temu stanowi rzeczy da się zaradzić? Jak najbardziej tak! Wystarczy, że ponownie uzupełnimy naszą dietę w owoce, warzywa oraz suplementy, dzięki którym możliwa będzie poprawa kondycji naszego uczesania. Nic nie stoi także na przeszkodzie, abyśmy w wolnej chwili wybrali się do salonu medycyny estetycznej lub zakładu fryzjerskiego celem wymiany elementów przedłużających oraz zagęszczających włosy na ich wytrzymalsze, bardziej elegancko prezentujące się i pozwalające na uzyskanie naturalnego wyglądu odpowiedniki. Ze swojej strony zapewniamy, że przedsięwzięcie takie nie musi wcale wiązać się z nadmiernymi wydatkami, bowiem w sezonie jesiennym nie brakuje promocji oraz przecen, dzięki którym możemy nabyć najwyższej jakości wyroby naturalne lub syntetyczne jednocześnie nie drenując przy tym swojego domowego budżetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here