Posiadasz już jeden kredyt hipoteczny, i zastanawiasz się czy prawdziwe są informację na temat tego, iż w niektórych przypadkach oraz sytuacjach można otrzymać drugi? Wiedz jedno. Istnieje taka opcja a co za tym idzie wiele osób miało okazję z niej skorzystać. Jednak nie liczmy na to iż każdy ma szansę na to by pozyskać drugi kredyt hipoteczny. Przede wszystkim trzeba spełniać tutaj jasno określone warunki, a tym samym wręcz zaprezentować podstawy do tego by bank nie tylko nam zaufał ale ocenił nas jako rzetelnego kredytobiorcę. Co wcale nie będzie zadaniem łatwym.

W pierwszej kolejności trzeba pamiętać, iż liczy się nasza co oczywiste dotychczasowa historia kredytowa, a jednocześnie sumienne spłacanie aktualnych zobowiązań jakie posiadamy. Jednak to bankowi nie wystarcza. Liczy też on na to iż posiadamy odpowiednio wysoki wkład własny. Nie liczmy na to iż w przypadku jego braku bank przyzna nam taki kredyt hipoteczny, jest to wręcz nierealne. Dlatego uwzględnijmy nie tylko ten fakt, ale też konieczność dysponowania środków cel, oraz co najważniejsze czy po uwzględnieniu pierwszego i drugiego kredytu, ich wysokość będzie zbyt duża w kontekście wartości samej nieruchomości.

Bank chce mieć pewność, iż w ten sposób zabezpieczy swoje pieniądze, a w razie nieudanej inwestycji odzyska środki jakie użyczył nam w ramach pierwszego czy też drugiego kredytu hipotecznego. Jak więc widać, weryfikacja tutaj jest nie tylko bardzo wnikliwa, ale też odnosi się do nader ważnych kwestii i zagadnień, bez których nie ma sposobności na skorzystanie z możliwości uzyskania drugiego kredytu hipotecznego.

Czy drugi kredyt hipoteczny jest dobrym rozwiązaniem?

Czy drugi kredyt hipoteczny jest dobrym rozwiązaniem?Czy jednak można powiedzieć, że drugi kredyt hipoteczny może okazać się nie tylko dobrym ale też korzystnym dla nas rozwiązaniem? Wszystko tak naprawdę uzależnione jest nie tyle od naszych dochodów, ale również konieczności przeanalizowania proponowanych oraz oferowanych nam jednocześnie warunków. Oznacza to, iż najpierw trzeba się zastanowić czy kolejne zobowiązanie nie tylko z tego samego banku ale też innego, jest dla nas dobrym posunięciem a co najważniejsze czy nas na nie stać.

Może się bowiem okazać, iż w wielu przypadkach rata samego drugiego kredytu hipotecznego w stosunku do RRSO czy też innych kosztów, wcale nie jest tak atrakcyjna jak nam się wydaje. Ciekawą opcją może być udanie się po radę, do doradcy kredytowego a więc kogoś, kogo wsparcie może okazać się nie tylko przydatne ale jednocześnie pomocne, a wiedza nader bezcenna w aspekcie przeanalizowania kredytu hipotecznego w pełnym tego słowa znaczenia, z punktu widzenia kredytobiorcy. Dodatkowo co interesujące, taka opcja to szansa na poznanie innych ofert, nie tylko jednego ale też wielu banków które mogą nam nie tylko zaproponować ale też zapewnić dużo bardziej korzystniejsze warunki niż ten, w jakim już posiadamy kredyt hipoteczny. Jak więc widać, i co można powiedzieć, wzięcie drugiego kredytu hipotecznego, to kwestia na którą trzeba spojrzeć z adekwatnej perspektywy, przez pryzmat wszystkiego do czego on nawiązuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here