Posiadasz wi-fi w kontekście internetu stacjonarnego lub mobilnego, co za tym idzie obawiasz się iż hasło od niego może posiadać zbyt wiele osób albo wpadło ono w niepowołane ręce? Zatem pora najwyższe je zmienić, a co za tym idzie wykonać proste działanie pozwalające nam właśnie na zmianę hasła pozwalającego na uzyskanie dostępu do naszego wi-fi. Jak to zrobić?

Jak zmienić hasło do wi-fi?

W bardzo prosty sposób skupiając się na takich etapach działania jak:

  • Pierwszym krokiem niech będzie co oczywiste wejście na stronę dostawcy naszego internetu, najczęściej jest to wręcz cyfrowy adres IP, taki jak chociażby 192.168.1.1. jeżeli mowa o innym to znajdziemy go w instrukcji.
  • Teraz nadszedł czas aby zalogować się na nasze konto, nie muszą być one indywidualne do nas dopasowane ale też domyślne jak to ma miejsce w niektórych przypadkach czyli admin login a hasło też admin
  • Znajdujemy zakładkę konfiguracja sieci bezprzewodowej
  • Przechodzimy do ustawień sieci bezprzewodowej, potem w poszczególnym okienku zmieniamy hasło do internetu poprzez podanie nowego i użycie do potwierdzenia starego.

Pamiętajmy, iż każde nowe połączenie z siecią wi-fi będzie od tego momentu wymagać od nas podania wyłącznie nowego hasła, urządzenia którego posiadają stare nie będą mogły korzystać z internetu bezprzewodowego. Jak więc widać, sama zmiana hasła do sieci wi-fi nie jest niczym skomplikowanym ani trudnym, a jednak może się okazać czymś co może nas uchronić przed wieloma niebezpiecznymi problemami. Postarajmy się też zmienić hasło na takie, które będziemy w stanie nie tylko zapamiętać, ale też bezproblemowo wykorzystać gdy zajdzie taka potrzeba, najlepiej je co oczywiste gdzieś zapisać, jak stare które najczęściej znajdziemy na tyle routera.

Czy warto co jakiś czas, zmienić nasze hasło do wi-fi?

Czy rzeczywiście warto co jakiś czas, zmienić nasze dotychczasowe hasło wi-fi? Nie ma co do tego jakichkolwiek wątpliwości, wręcz przeciwnie można powiedzieć więcej, iż od adekwatnego co za tym idzie naszego podejścia zależy bezpieczeństwo nie tylko korzystania z internetu ale też uzyskania dostępu do bezprzewodowej sieci osób postronnych. Może się to dla nas nie tylko źle skończyć, ale tez spowodować niepotrzebne problemy, które de facto nie będą miały miejsca jeżeli zadbamy o systematyczną zmianę hasła.

Duże znaczenie ma tutaj też ochrona wszystkich informacji oraz danych, także tych które na przykład podajemy podczas logowania się na pocztę, jakikolwiek portal a nawet konto bankowe. Powinniśmy więc być świadomi tego, jak wiele możemy zyskać gdy nie tylko zmienimy nasze hasło ale zagwarantujemy sobie dodatkowo pewność, iż nikt do naszej sieci wi-fi nie ma dostępu. Dotyczy to nie tylko internetu domowego, ale także rozbudowanych sieci wi-fi w niejednej firmie czy przedsiębiorstwie, gdzie nigdy nie można bagatelizować kwestii jej bezpieczeństwa. Niech więc już nigdy nie będzie dla nas zaskoczeniem czy też jakimkolwiek problemem, konieczność zmiany hasła do sieci wi-fi a często najzwyczajniej zrobimy to samodzielnie w kilka wręcz minut.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDrugi kredyt hipoteczny
Następny artykułJak widzą psy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here