Jak chronić karoserię auta?

0
420

Każda osoba kupująca nowe auto prosto z salonu ma nadzieję, że jak najdłużej zachowa ono swój idealny wygląd. Niestety warunki pogodowe bardzo często nie sprzyjają kondycji powłok samochodowych. By karoseria cieszyła swoim wyglądem przez wiele lat, należy poświęcić jej trochę czasu. Jak zatem dbać o nią, by nie była podatna na odpryski i blaknięcie koloru?

Ochrona przed czynnikami atmosferycznymi

Najbardziej destrukcyjny wpływ na stan karoserii mają oczywiście czynniki zewnętrzne. Klimat w Polsce ma to do siebie, że właściwie o żadnej porze roku nie sprzyja kondycji samochodu. Latem karoseria jest poddawana intensywnemu działaniu promieniowania UV, zimą działa na nią śnieg i sól drogowa. W porach pośrednich częstym problemem są kwaśne deszcze lub burze z gradem. To wszystko odbija się na zewnętrznym wyglądzie pojazdu, zwłaszcza jeśli nie jest garażowany i jest parkowany w miejscu, które w żaden inny sposób nie osłania go przed niekorzystnymi czynnikami. Dlatego warto podejmować działania adekwatne do panujących warunków, które pomogą zabezpieczyć auto przed tym, na co codziennie jest narażane.

Jedną z lepszych metod ochrony powłok samochodu przed słońcem jest woskowanie. Warto regularnie nakładać dobry wosk samochodowy na karoserię, co dodatnio wpływa na jej odporność. Bardzo ważne jest, by na czynności pielęgnacyjne z udziałem wosku wybrać pochmurny dzień – w żadnym wypadku nie należy tego robić w pełnym słońcu. W sytuacji, gdy spodziewamy się opadów gradu, a auto stoi na zewnątrz, warto zabezpieczyć je chociażby starym kocem, czy grubą zasłoną, tak, by nie doznało uszkodzeń wskutek gwałtownego opadu.

Profesjonalny car detailing

Zdecydowanie dobrym pomysłem jest oddanie auta raz na jakiś czas do salonu car detailingu, gdzie pracownicy zakładu w profesjonalny sposób zadbają o jego kondycję. Salony tego typu specjalizują się zarówno w ochronie powłok nowych samochodów, jak i renowacji tych starszych. Jest wiele specjalistycznych usług, które znacznie mogą przedłużyć trwałość lakieru, skorygować jego niedoskonałości i przywrócić powłokom ten blask, który miały zaraz po zakupie. Ceny usług car detailingu są zróżnicowane, można zobaczyć przykładowy cennik i zakres czynności na stronie salonu w Lublinie: https://www.carstyling-lublin.pl/ – są tam również zdjęcia przykładowych realizacji.

Gdzie znaleźć salon auto detailingu?

Wiele takich salonów znaleźć można zwłaszcza w miastach wojewódzkich. Branża rozwija się nie tylko w stolicy i na zachodzie Polski, ale również w Lublinie, w którym kosmetyka samochodowa ma się coraz lepiej. Każdy mieszkaniec Lublina, który ceni sobie elegancki wygląd swojego samochodu, powinien od czasu do czasu zainwestować w auto detailing. Lublin jest miastem, po którego ulicach jeździ coraz więcej luksusowych samochodów. Warto sprawić, by ich karoseria cieszyła właścicieli nienagannym wyglądem przez cały rok – a w tym mogą pomóc profesjonaliści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here