Dach jest konstrukcją, która po wykonaniu powinna być całkowicie bezobsługowa. Aby tak się stało, konieczne jest perfekcyjne jego wykonanie. Błędy popełnione przez fachowców na tym etapie są bardzo trudne do usunięcia i bardzo często wymagają sporych wydatków. To właśnie dlatego ważne jest, by zdecydować się na doświadczoną ekipę zapewniającą idealne wykonanie konstrukcji w jak najkrótszym czasie.

Na co zwracać uwagę na etapie budowy dachu?

Dach powinien zostać wykonany z najwyższą starannością, ważne, by zachować odpowiednią płaszczyznę, która umożliwi ładne dopasowanie pokrycia. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na przykrycie domu blachą, czy dachówką niezachowanie idealnie płaskiej powierzchni sprawi, że dach nie będzie dobrze wyglądał. Będzie też narażony na mocne podmuchy wiatru, które w skrajnych sytuacjach mogą spowodować zerwanie pokrycia.

Pamiętajmy, że każdy element drewnianej konstrukcji musi zostać odpowiednio odcięty od elementów betonowych. Do tego celu wykorzystuje się grubą folię budowlaną lub papę. Braki izolacji mogą powodować podciąganie wilgoci do elementów drewnianych, które pomimo impregnacji nie są przystosowane do stałego zawilgocenia. Jeśli nie chcemy martwić się o nasz dach, warto skorzystać z ekipy http://dachserwis.com/. Realizuje ona perfekcyjne dachy w Lublinie i okolicach.

Dlaczego na konstrukcji dachowej nie warto oszczędzać?

Dach jest takim elementem domu, który narażony jest na ciągłe działanie wilgoci, słońca i silnego wiatru. To wszystko sprawia, że konstrukcja musi być idealnie szczelna i równa. Wszelkie przecieki skutkują zalewaniem drewnianej konstrukcji i sporymi problemami. Oczywiście pod właściwym pokryciem znajduje się jeszcze to wstępne w postaci pełnego deskowania przykrytego papą lub specjalnej membrany, ale i tak dach powinien być idealnie szczelny.

Musimy pamiętać, że nasz dach powinien wytrzymać w stanie nienaruszonym przez kolejne kilkadziesiąt lat. Warto wiec zdecydować się na wybór dobrej firmy zapewniającej profesjonalny i szybki montaż pokrycia dachowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here