Kołobrzeg to jedno z tych nadmorskich miast, które po prostu musisz odwiedzić chociaż raz w życiu. Piękne plaże, zabytki, uzdrowiska, port i cała masa wydarzeń kulturalnych – to wszystko oferuje Ci ten nadmorski kurort. Byś mógł czerpać jak najwięcej przyjemności z pobytu w tym niezwykłym miejscu, jeszcze przed wyjazdem zadbaj o nocleg. Kołobrzeg ma świetną bazę noclegową, więc wynajmij szybko apartamenty nad morzem – komfortowe i dostosowane do Twoich potrzeb.

W Kołobrzegu tak dużo się dzieje, że nie sposób o wszystkim napisać w krótkim poradniku. Miasto usytuowane w centrum środkowego wybrzeża Bałtyku oferuje turystom dziesiątki atrakcji na dłuższy i krótszy pobyt. Warto się tam wybrać chociażby na weekend, by zobaczyć Pomnik Zaślubin Polski z Morzem, pospacerować po czystej plaży czy zwiedzić urokliwą Starówkę.

Nocowanie Kołobrzeg – zaplanuj to dobrze

Nocleg to jedno z pierwszych miejsc, do których udajesz się tuż po przyjeździe do miasta. Nawet jeśli planujesz swój dzień rozpocząć od zwiedzania, musisz gdzieś zostawić bagaż. Dlatego powinieneś poszukać dogodnego miejsca, jeszcze zanim ułożysz się do wypoczynku. Zarówno dla paczki przyjaciół, jak i dla rodziny z dziećmi najbardziej komfortowe będą apartamenty nad morzem. Szukaj tylko takich miejsc, które spełnią Twoje oczekiwania. Sprawdź np., czy dostępne jest dodatkowe wyposażenie, jak mikrofalówka, telewizja satelitarna lub balkon. Dowiedz się także, czy możesz się wybrać do apartamentu w Kołobrzegu z psem. W końcu jemu też należą się wakacje!

Zwiedzanie tego, co widać z okna – apartamenty nad morzem

Latarnia morska w Kołobrzegu to jeden z zabytków z ciekawym tłem historycznym. Została zniszczona w czasie II wojny światowej. Choć jej odbudowa została rozpoczęta tuż po wojnie, to kształt budowli, który dzisiaj możesz podziwiać, zawdzięczamy rozbudowie latarni o taras widokowy. W podziemiach budynku kryje się Muzeum Minerałów.

Będąc w okolicy, warto się zatrzymać na posiłek w restauracji Pod Latarnią i skosztować specjałów kuchni polskiej i europejskiej. Następnie możesz wybrać się na wycieczkę do portu morskiego. Tam cumują kutry rybackie, statki pasażerskie i okręty Marynarki Wojennej. Jeśli będziesz miał szczęście, z pewnością zachwycisz się majestatem niejednego z nich. Z portu w Kołobrzegu możesz ruszyć na rejs wycieczkowy wzdłuż wybrzeża Bałtyku.

A jeśli wolisz zostać na lądzie, wybierz się na spacer po Starym Mieście. Koniecznie musisz odwiedzić katedrę. To gotycka budowla, odrestaurowana po wojnie. Na Starówce warto zobaczyć także basztę więzienną, Ratusz oraz Akademię Rycerską. Później możesz się udać na spacer do Muzeum Oręża Polskiego albo odpocząć trochę na łonie natury, spacerując po parku im. Stefana Żeromskiego. A kiedy już poczujesz zmęczenie, pamiętaj, że najlepszy Kołobrzeg nocleg to wygodny apartament, który zarezerwowałeś przed wyjazdem. Odpocznij. Jutro też czeka Cię dużo atrakcji!

Nocleg w Kołobrzegu – plaża, piasek i morze

Dzisiaj czas na trochę leniuchowania. W Kołobrzegu najbardziej popularna jest Plaża Centralna z molem o długości 220 metrów. Wzdłuż niej ciągnie się malowniczy bulwar Jana Szymańskiego z Pomnikiem Zaślubin Polski z Morzem. Jeśli więc pogoda nie dopisuje lub po prostu masz dość leżenia plackiem na piasku, koniecznie wybierz się na spacer po molo i wzdłuż bulwaru.

Plaża Centralna ma liczne atrakcje dla dzieci, dobre zaplecze gastronomiczne oraz wypożyczalnie leżaków i falochronów. I to tutaj odbywają się wszystkie ważne imprezy kulturalne Kołobrzegu. A jeżeli wolisz mniejsze kąpieliska, wybierz Plażę Wschodnią o długości 100 metrów lub Plażę Zachodnią (200 m), na której znajduje się specjalne miejsce dla właścicieli czworonogów. W jej pobliżu ustawiono kosze na psie sprawunki.

Kołobrzeg – noclegi i wymogi sanitarne

Choć wypoczynek w Kołobrzegu to masa przyjemności, relaksu i zwolnione tempo, nie możesz zapominać, że bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich powinno być teraz na pierwszym miejscu. Stawiaj więc tylko na obiekty, które przestrzegają reżimu sanitarno-epidemiologicznego. W ofercie Sun & Snow znajdziesz apartamenty w Kołobrzegu wyróżnione specjalnym certyfikatem, który oznacza, że wdrożyły one procedury bezpieczeństwa COVID-19. W dzisiejszych czasach to niezwykle ważne. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here