Musisz zmierzyć się z zadaniem jakim jest prawidłowe oraz odpowiednie podłączenie? Nie masz żadnego w tym aspekcie doświadczenia, oraz nie wiesz czy ci się to uda? Wiedz jedno, warto dowiedzieć się kilku przydatnych informacji które mogą okazać się nie tylko pomocne, ale umożliwić nam podłączenie routera i korzystanie z internetu.

Jak podłączyć router?

Na samym początku trzeba wiedzieć, iż dostępne są na rynku różnorodne routery WIFI, a rozróżniamy zwłaszcza :

  • Routery typowo światłowodowe
  • Routery xDSL
  • Routery 3G oraz 4 G
  • Routery DSL/ADS

Samo więc podłączenie routera, powinno przebiegać właśnie w kierunku określenia specyfikacji posiadanego urządzenia, a tym samym wdrożeniu innych działań takich jak :

  • Wykonanie resetowania routera, oraz zadbanie o to by powrócił od do ustawień fabrycznych
  • Prawidłowe i odpowiednie podłączenia kabla sieciowego, do głównego gniazdka, które znajduje się w naszym routerze
  • Zwrócenia uwagi na inne porty czy też urządzenia do jakich są one przeznaczone
  • Włączyć komputer oraz przeprowadzić niezbędną konfigurację

Z pozoru więc podłączenie samego routera, nie wydaje się czymś skomplikowanym oraz trudnym, jednak bardzo często zapominamy o pewnych kwestiach do jakich należy się odnieść, szczególnie w aspekcie powielania banalnych błędów. Dlatego należy przynajmniej kilka razy sprawdzić, czy rzeczywiście nie pomyliliśmy portów oraz kabli, a także zagwarantować sobie ich sprawne i prawidłowe działanie.

Pamiętajmy o tym jak ważna jest konfiguracja routera

Jak podłączyć router?W zależności od firmy lub dostawcy internetu, konfiguracja routera może nie tylko przebiegać w podobny sposób ale też zakładać zupełnie inne posunięcia. Najczęściej posiadamy adres gdzie musimy zarejestrować router oraz uzyskujemy do niego bezpośredni dostęp, w przypadku Orange i internetu stacjonarnego, czyli starej telekomunikacji wystarczy przejść pod adres IP routera, którym jest 192.168.1.1. Zawsze pamiętajmy o indywidualnym numerze routera, tym jak zagwarantować sobie dostęp do WI-FI poprzez wykorzystanie prawidłowego hasła, które zresztą jak wiele innych rzeczy w konfiguracji routera możemy najzwyczajniej w świecie zmienić.

Pewnie, że dla wielu z nas podłączenie oraz konfiguracja routera, może okazać się czymś skomplikowanym i trudnym, jednak w tej sytuacji pamiętajmy aby skorzystać ze wskazówek jakie otrzymamy od operatora internetu lub znajdują się w opisie samego routera. Niejednokrotnie warto zastosować porady, jakie znajdziemy w internecie, a co za tym idzie nawiązać do metody która pozwoli nam na uzyskanie takiego a nie innego efektu. Warto więc spojrzeć na konfigurację routera, jako nie tylko coś co trzeba zawsze wykonać w momencie jego podłączenia czy zamienienia na nowy, ale też kiedy idzie o bardziej funkcjonalne jego użycie, zgodnie z przeznaczeniem.

Wszystko po to aby uzyskać bezproblemowy dostęp do internetu, nie tylko za pomocą komputera ale również innych urządzeń jakie mogą korzystać z WI-FI naszego routera, a więc bezprzewodowej opcji która w wielu sytuacjach okazuje się dla nas wygodnym rozwiązaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here