Powoli przemija kres Facebooka, a co za tym idzie czegoś co posiadało większość z nas, powoli uważamy go nie tylko za zbędne narzędzie ale takie, które nie spełnia już pokładanych w nim nadziei. Nie powinno to stanowić żadnego wręcz aktualnie zaskoczenia, Facebook przestaje być komunikatorem czy też sposobem na utrzymanie kontaktu, zbyt wiele informacji i danych oczekuje od nas oraz występuje ogromna ilość reklam. Można powiedzieć, że uważamy niejednokrotnie iż alternatywą nie tylko dla samego Facebooka ale tez Messengera pozostaje dla nas prostszy oraz łatwiejszy w obsłudze Whatsapp jaki nie wymaga od nas chociażby rejestrowania się przy uwzględnieniu tak wielu danych. Dlatego zjawiskiem które ma miejsce już od pewnego czasu, jest chęć nie tylko usunięcia konta na FB ale też wszystkich naszych danych, nie chcemy by ktoś niepożądany miał do nich dostęp.

Jak usunąć konto na FB?

Jak usunąć konto na FB?Oczywiście istnieje taka możliwość, nie stanowi to zresztą żadnego problemu a raczej jest czymś prostym oraz łatwym, lecz trzeba podawać wszystkie dane jakie uwzględniliśmy przy rejestracji. Tutaj postępowanie krok po kroku pomoże nam nie tylko w pozbyciu się FB, ale wręcz zamknięciu całego konta bez narażenia nas na ryzyko ujawnienia samych danych które ono zawierało.

Czy usunięcie konta na FB jest czymś trudnym?

Powyżej wspomniano o tym, iż usunięcie konta na FB nie jest niczym skomplikowanym czy też trudnym, wystarczy w pasku menu wejść właśnie w odpowiednie ustawienie, gdzie znajduje się opcja usuń konto. Decydując się na jej wykorzystanie, bezpośrednio na pocztę otrzymamy link, który trzeba wcisnąć, przeniesie on nas do dalszego menu związanego z potrzebą usunięcia konta na portalu którym jest Facebook. Warto nie porzucać konta na FB, nawet jeżeli z niego nie korzystamy ale zdecydować się właśnie na trwałe usunięcie, nie jest żadną tajemnicą iż w przeszłości dane użytkowników były nie tylko w nieuczciwy sposób pozyskiwane ale też wykorzystywane.

Z tego też powodu jego usunięcie, powinno przebiegać wedle swoistego założenia i przeznaczenia, pozwolić nam na uwolnienie się od Facebooka a często wręcz wyeliminowanie wszystkiego co z nim związane. Raczej nic nie wskazuje na to, aby liczba osób która decyduje się na takie posunięcie miała zmaleć, czy też sam FB na nowo wręcz zyskać w naszych oczach. Pewnie, że w dalszym ciągu zalicza się on do bardzo często wykorzystywanych przez miliony ludzi na całym świecie rozwiązaniem, platformą social mediową a nawet sposobem na promowanie danej firmy lub prowadzonych przez to działań.

Jednak właśnie tak duża liczba zmian, modyfikacji, niby udogodnień a wręcz porzucenia idei tego, do czego Facebook na samym początku był stworzony, jest efektem tego, iż potrafimy z niego zrezygnować a nawet całkowicie usunąć posiadane w nim konto. Duże znaczenie ma też liczba afer, dotycząca wycieku czy nieuczciwego wykorzystywania naszych danych, a co za tym idzie cenimy sobie bezpieczeństwo w sieci, czy też znajdujemy bardziej optymalne w tym kierunku metody komunikowania się z ludźmi za pośrednictwem internetu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak pokroić mango?
Następny artykułJaki laptop?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here