Nie jest łatwo zdecydować, jaki będzie najlepszy odkurzacz bezprzewodowy. Urządzeń jest mnóstwo, nic więc dziwnego, że możesz czuć się zagubiony wśród licznych możliwości. Czym kierować się przy wyborze? Czy odkurzacz bezprzewodowy pionowy to na pewno dobry pomysł? Podpowiadamy!

Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? Najważniejsze parametry

Wybierając najlepszy odkurzacz bezprzewodowy musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych parametrów. Wszystkie powinny być wymienione w karcie produktu przez producenta. Możesz je łatwo porównać. Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? Przede wszystkim taki, który ma wysoką moc. Niestety nie zawsze wysoka moc oznacza dużą siłę ssania, ponieważ ona jest zależna od konstrukcji urządzenia. Dlatego warto sprawdzić oba parametry. Moc ssania w odkurzaczach bezprzewodowych oscyluje w okolicach 150-200 W.

Kolejną ważną informacją jest objętość akumulatora. W praktyce oznacza to, jak długi będzie czas pracy na jednym ładowaniu. Czas pracy warto dobrać do powierzchni domu. W małym mieszkaniu wystarczy mniejszy odkurzacz.

Zwróć uwagę także na wielkość pojemnika. Jest to ta część urządzenia, w której zbierają się wszystkie zanieczyszczenia, kurz, włosy i piasek wciągnięte przez odkurzacz. Im większy pojemnik, tym rzadziej trzeba będzie go wymieniać i oczyszczać. Z drugiej strony im większy pojemnik, tym cięższy może być odkurzacz.

Najlepszy odkurzacz bezprzewodowy, czyli dodatkowe wyposażenie

Masz już wybrane modele, ale mają podobne parametry i dalej nie możesz się zdecydować, jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? Jeśli tak, to zwróć uwagę na dodatkowe wyposażenie odkurzaczy. Prawie wszystkie mają na wyposażeniu dodatkową szczotkę – tak zwaną elektroszczotkę z wewnętrznym wałkiem, który obracając się, zbiera włosy. Świetnie sprawdzi się przy usuwania sierści psów lub kotów.

Dodatkowym plusem będzie miniszczotka i szczelinówka. Są to elementy wyposażenia, które ułatwiają precyzyjne odkurzanie i usuwanie zabrudzeń, okruszków i sierści z mebli tapicerowanych, szczelin między meblami i wąskich powierzchni przy ścianach, do których nie dojeżdża zwykła szczotka. Jaki odkurzacz bezprzewodowy sprawdzi się najlepiej? Taki, który będzie dobrany do twoich potrzeb. Przeanalizuj, czego od niego potrzebujesz i do tego dobierz parametry i wielkość urządzenia.

Odkurzacz bezprzewodowy pionowy – wady i zalety

Odkurzacz na baterie, a w zasadzie odkurzacz na akumulator, ma swoje wady i zalety. Tego rodzaju odkurzacze to najczęściej urządzenia pionowe, które można ładować na stacji dokującej. Ich największym minusem jest ograniczony czas pracy. Objętość akumulatora może być różna – warto sprawdzić, jak długą pracę urządzenia obiecuje producent. Odkurzacz na baterie najczęściej pracuje około 30-45 minut na jednym ładowaniu.

Poza tym jednak tego rodzaju odkurzacze mają więcej zalet. Przede wszystkim są kompaktowe. Bez problemu możesz schować je w szafie lub za drzwiami, nie zajmują prawie wcale miejsca. Do tego ich używanie jest wygodniejsze i prostsze. Z reguły są znacznie lżejsze niż odkurzacze przewodowe, co ma ogromne znaczenie, jeśli w twoim domu jest piętro. Odkurzacz bezprzewodowy pionowy jest także łatwo wyczyścić i usunąć wszystkie zabrudzenia z jego pojemników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here