Dlaczego warto zdecydować się na oczyszczanie powietrza?

0
706

Zanieczyszczone powietrze odbija się na zdrowiu ludzi. Cierpi na tym układ oddechowy oraz odporność. Z pomocą przychodzą oczyszczacze powietrza, których zadaniem jest zapewnienie jak najlepszej jakości powietrza, jakim oddychamy. Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Jaki oczyszczacz powietrza skutecznie usuwa szkodliwe substancje?

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które zdobywa ostatnio coraz większą popularność. Nie jest to efekt zwykłego trendu, ale rosnącej świadomości na temat tego, że jakość naszego powietrza pozostawia wiele do życzenia. Zanieczyszczenia są emitowane przez samochody, fabryki, a także piece, do których rozpalania często wykorzystuje się materiały o wątpliwej jakości. Niebezpieczne substancje dostają się do naszego domu przez szczeliny w oknach, drzwiach, a także na ubraniach. W takiej sytuacji warto zdecydować się na skuteczne rozwiązanie i zainteresować się tym, jak może nam pomóc oczyszczanie powietrza za pomocą specjalnych urządzeń.

Jak zwalczyć smog? Oczyszczacz powietrza to najlepsza metoda oczyszczania powietrza

Jak usunąć szkodliwe substancje i smog? Oczyszczacz powietrza jest najlepszą odpowiedzią na to pytanie. Dobre urządzenie powinno być wyposażone w filtr powietrza do domu i to nie jeden, a trzy. Skuteczną walkę z zanieczyszczeniami zapewnia trzypoziomowa ochrona, która wykorzystuje filtr: wstępny, węglowy i HEPA. Wstępny usuwa kurz, sierść, włosy, pyłki drzew i traw. Bariera węglowa ma zadanie wyeliminować szkodliwe gazy, lotne związki organiczne i drażniące zapachy. Przy filtrze HEPA natomiast zastosowano specjalną technologię. Pozwala ona skutecznie unieszkodliwić pyły, np. PM1,0; PM2,5 czy PM 10, alergeny, roztocza i bakterie. Dzięki temu oczyszczacz powietrza skutecznie zadba o Twoje zdrowie, a Ty będziesz mógł odetchnąć pełną piersią.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać do konkretnego pomieszczenia?

Aby dowiedzieć się, jaki oczyszczacz powietrza będzie najlepszy dla Twojego mieszkania, powinieneś sprawdzić dokładny metraż pomieszczenia. Następnie poszukaj urządzenia, którego wydajność będzie odpowiadać tej powierzchni. Wydajność wyraża się w objętości powietrza, jaką jest w stanie oczyścić w ciągu godziny. Jeżeli nie jesteś pewien, czy Twoje obliczenia są poprawne, możesz użyć specjalnego kalkulatora. Dzięki niemu w prosty sposób dowiesz się, jaki oczyszczacz powietrza będzie najlepszy do danego pomieszczenia.

Jaki oczyszczacz powietrza będzie najlepszy?

Skuteczne oczyszczanie powietrza wymaga zastosowania sprawdzonych produktów, pochodzących od rzetelnego producenta. Jednym z nich jest Samsung. Urządzenia te mają czujnik gazu i odpowiedni filtr powietrza do domu: wstępny, węglowy i HEPA. Dzięki temu dobrze poradzą sobie z zanieczyszczeniami – eliminują do 99.7% szkodliwych substancji. Kolejnym atutem jest możliwość zainstalowania aplikacji SmartThings. Za jej pomocą można sprawdzić szczegółowe dane na temat obecności zanieczyszczeń w pomieszczeniu. Jeżeli stężenie będzie zbyt wysokie, w prosty sposób włączysz oczyszczanie powietrza z dowolnego miejsca, na przykład pracy. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, możesz również zablokować interfejs. To bardzo pomocna opcja, jeżeli oczyszczacz powietrza jest narażony na kontakt z dziećmi. Funkcje te sprawiają, że urządzenia Samsung są często wybierane przez osoby, które szukają sposobu na czyste powietrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here