Kupno domu w Lublinie wiąże się z podjęciem bardzo ważnej decyzji, ponieważ wymaga znacznych nakładów finansowych. Aby upewnić się, że nie stracisz inwestycji, należy dokładnie sprawdzić całą dokumentację na danej nieruchomości. Ale równie ważne jest sprawdzenie stanu technicznego domu. W przeciwnym razie, wkrótce po wprowadzeniu się dowiesz się, że w Twoim nowym rodzinnym gniazdku przecieka dach, piwnica po każdym deszczu zamienia się w basen, a pęknięcie na ścianie rośnie z zastraszającą prędkością.

Niespecjalistom trudno jest zrozumieć wszystkie zawiłości branży budowlanej, ale mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Ci nie popełnić błędu i dokonać właściwego wyboru. Wówczas Twoja radość z zakupu nowego domu nie zostanie przyćmiona przez przykre niespodzianki i nie będziesz musiał ponosić własnych kosztów na usuwanie usterek, które poprzedni właściciel chce odziedziczyć. Ten artykuł wyjaśnia, na co zwrócić uwagę przy zakupie domu z działką i jak nie przeoczyć kilku ważnych kwestii.

Zasady kontroli domu

Tylko profesjonalista może ocenić jakość budynku. I poszukaj go na znajomych lub darmowe ogłoszenia w gazecie, której nie masz, bo dziś są całe firmy zajmujące się ekspertyzami budowlanymi. Specjaliści są w stanie określić wszystkie ważne cechy konstrukcji, np. przewodność cieplną i nośność ścian, stropów i fundamentów, wilgotność materiałów, obecność ukrytych pęknięć i innych wad, efektywność użytego sprzętu inżynieryjnego itp.

Zapoznanie się z układem

Dom to coś więcej niż tylko metry kwadratowe. Komfort mieszkania zależy nie tyle od całkowitej powierzchni podłogi, co od odpowiedniego rozplanowania przestrzeni mieszkalnej. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie domu? Jakie względy są ważne?

Komfortowy dom taki jak dostępne na stronie http://www.domlublin.pl/ to taki, który zachowuje właściwą równowagę pomiędzy przestronnością a prywatnością. Idealne miejsce do życia, salon i jadalnia powinny płynnie przechodzić jedna w drugą, aby stworzyć poczucie przestrzeni i swobody oraz sprawić, że nie będziesz musiał ciągle otwierać drzwi.

Sprawdzenie dachu

Bardzo często poddasze domu zamienia się w śmietnik niepotrzebnych rzeczy – jego aranżację zostawiamy na później, znajdując wiele innych, ważniejszych spraw do załatwienia. Raczej nie będziesz chciał błądzić w pudłach pokrytych grubą warstwą kurzu, starych walizkach, resztkach materiałów budowlanych i innych gratach. Ale wejście na strych jest koniecznością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here