Gdzie kupić sprawdzone i zdrowe cielęta?

0
649

Wybór dobrego i zdrowego cielaka nie zawsze jest rzeczą prostą. Zwierzęta do opasu i dalszego chowu mogą pochodzić z różnych źródeł, a nie zawsze przetrzymywane są w dobrych warunkach. Najlepiej skorzystać ze sprawdzonych firm sprzedażowych, z których świetnie opinie ma przykładowo Rogofarm. Czym powinien wyróżniać się dobry sprzedawca cieląt i w jakich warunkach powinny być one przetrzymywane?

Dobre warunki

Zdrowe cielęta muszą mieć odpowiednie warunki, na które składa się wiele czynników. Powinny posiadać dużą ilość miejsca, dostęp do świeżego pokarmu oraz możliwość wyjścia na dwór w określonych godzinach. W obecnych czasach wiele hodowli zaniedbuje zwierzęta, co odbija się potem na ich zdrowiu. Cielaki mięsne powinny być też regularne szczepione. Firmy w rodzaju Rogofarm skupują zwierzęta z hodowli, które oferują badania ilości przeciwciał we krwi, co gwarantuje ich bezpieczeństwo po odpojeniu siarą. Cały proces powinien trwać od 3 do 5 dni. Cielęta posiadają również karty leczenia.

Dobre warunki wpływające na zdrowotność widoczne są już na pierwszy rzut oka. W firmach, z których skupuje Rogofarm nie odpadają tynki, mają starannie wykonane obejścia, a zwierzęta przebywają w przestronnych oborach. Często większe hodowle stawiają na ilość, przez co starają się ściskać zwierzęta. Dobra firma powinna dbać o wytyczne zawarte m.in. w prawie europejskim.

Jakie cielęta można kupić?

Cielęta można kupić w naprawdę wielu odmianach. Warto przejrzeć ofertę https://www.rogofarm.pl/pl, gdzie można znaleźć osobniki zarówno typu MM, NCB, jak i HF. Wszystkie pochodzą ze sprawdzonych hodowli, które gwarantują wysoką zdrowotność i kondycję każdej sztuki bydła. Najczęściej znajdują się w przedziale wagowym od 50 do 90 kilogramów. Sprzedaż cieląt rozpoczyna się, kiedy osiągają wiek od 2 do 8 tygodni. Wszystkie zbadane są przez lekarzy weterynarii. Jednorazowo można zakupić około 500 sztuk bydła, gdzie sprzedaż również odbywa się pod okiem specjalisty.

Dlaczego warto skorzystać z oferty Rogofarm?

Firma Rogofarm działa już od 25 lat, dzięki czemu ma duże doświadczenie w skupie cieląt. Współpracuje jedynie z hodowlami, które są w stanie zapewnić zdrowie bydłu, co wpływa na jakość mięsa czy mleka. Cielaki nie wykazuje żadnych oznak chorób zakaźnych, co jest wyraźnym problemem we współczesnym rolnictwie. Co najważniejsze klient ma tutaj możliwość wyboru konkretnych osobników. Może na własne oczy zobaczyć cielęta, które zamierza kupić. Rogofarm oferuje transport bezpośrednio do danego gospodarstwa. Jest on zgodny z wytycznymi, gdzie zwierzęta przewożone są w komfortowych warunkach.

Firma działa głównie na terenie województw wielkopolskiego oraz małopolskiego, ale jest w stanie dowieźć cielęta do każdego miejsca w Polsce. Umożliwia kredytowanie zakupów, nawet przy większej liczbie osobników. Rogofarm pomoże także doradzić przy wyborze cielaków i podpowiedzieć w kwestii dalszego chowu. Działający w firmie od 25 lat specjaliści wiedzą o zwierzętach hodowlanych właściwie wszystko, dlatego można uzyskać wiele wartościowych rad.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here