Pandemia koronawirusa dała się we znaki chyba wszystkim mieszkańcom naszego kraju, a tak naprawdę – całego świata. Wszystkie ustalone wcześniej zasady i reguły okazały się bezużyteczne w dobie pandemii. Jedną z najtrudniejszych sytuacji, z którymi musimy się mierzyć, jest śmierć bliskiej osoby. W obecnych czasach wszelkie kwestie związane z pogrzebem zostały wywrócone do  góry nogami, szczególnie jeśli pochówek dotyczy osób zmarłych na COVID-19. W dzisiejszym wpisie postaramy się wyjaśnić, jak wygląda pogrzeb w czasach pandemicznych oraz podpowiemy jaki dom pogrzebowy wybrać, aby nie dokładać sobie dodatkowych zmartwień.

Usługi pogrzebowe Lublin – jak wygląda pogrzeb osoby zmarłej na COVID?

Koronawirus sprawił, że musieliśmy przyzwyczaić się do wielu zmian. W kwestii pogrzebu nie jest to jednak tak oczywiste, ponieważ śmierć bliskich to wydarzenie, na które nigdy nie możemy być w pełni gotowi. Wybierając usługi pogrzebowe w Lublinie lub jakimkolwiek innym mieście, musimy przygotować wszystkie niezbędne informacje, których następnie udzielimy pracownikom. Na tym etapie planujemy msze, wybieramy cmentarz i uzgadniamy inne szczegóły ceremonii. Okazuje się, że również pogrzebów dotyczą specjalne obostrzenia związane z pandemią. Zaleca się, aby ciało zostało poddane kremacji, jeżeli jednak rodzina nie wyrazi na to zgody – podczas ceremonii uniemożliwiona zostanie opcja otwierania trumny. Ciało powinno zostać włożone do 2 worków, a nieboszczyk nie zostaje wówczas ubrany. Po włożeniu ciała do trumny następuje konieczny proces dezynfekcji, a wieko zamykane jest na wkręty. Na ceremonii pogrzebowej w kościele, obowiązuje również limit osób.

Usługi pogrzebowe Lublin

Wybierając usługi pogrzebowe w Lublinie, powinieneś wziąć pod uwagę zakres obowiązków pracowników domu pogrzebowego. Nie warto decydować się na pierwszą lepszą opcję, ponieważ taka decyzja z pewnością nie odciąży Cię od dodatkowych obowiązków, a jedynie przysporzy kolejnych stresów. Takie domy pogrzebowe z Lublina jak https://www.styks.com.pl/, z pewnością Cię nie zawiodą i będą dobrym wyborem nawet w tych skomplikowanych czasach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here