Skóra noworodka, a potem niemowlęcia jest niezwykle delikatna. Wynika to z faktu, że jest nawet około 5 razy cieńsza od skóry osób dorosłych, a jej bariera hydrolipidowa w dalszym ciągu się rozwija. To sprawia, że jest mocno narażona na różnego rodzaju uszkodzenia, takie jak odparzenia, otarcia czy występowanie wysypek lub reakcji alergicznych. Z tego powodu opiekunowie maluszka muszą przykładać dużą wagę do wyboru każdego produktu, który ma kontakt ze skórą dziecka – w tym ręcznika dla niemowlaka czy noworodka. Jaki wybrać, by osuszanie malucha przebiegało bezpiecznie? Podpowiadamy!

Najbezpieczniejszy ręcznik dla niemowlaka i noworodka – przegląd materiałów

Wrażliwa skóra dzieci wymaga specjalnego traktowania podczas kąpieli, co dotyczy nie tylko doboru odpowiedniej temperatury wody oraz hipoalergicznych kosmetyków, ale również dobrego ręcznika dla niemowlaka. By materiał nie podrażniał delikatnej skóry, powinien być jak najbardziej miękki i przyjemny w dotyku. Doskonale sprawdzają się tutaj ręczniki dla noworodka z bawełnianego weluru. Wiele propozycji znajdziesz w ofercie sklepu internetowego 5.10.15.: https://www.51015kids.eu/dziecko/niemowlak/akcesoria-niemowlece/higiena-i-pielegnacja/okrycia-kapielowe

  • Ręcznik dla noworodka i niemowlaka z weluru

To niezwykle gładka, delikatna i puszysta tkanina, która w dotyku przypomina nieco mięciutki kocyk, a tym samym jest bardzo przyjazna dla dziecka. Co więcej, welur nie staje się szorstki pod wpływem prania – a to problem, który dotyczy wielu klasycznych ręczników z frotte. Pozostaje przy tym chłonny, dzięki czemu szybko osusza maluszka, a tym samym nie naraża dziecka na gwałtowną zmianę temperatury po wyjęciu go z wanienki.

  • Ręcznik dla niemowlaka i noworodka z włókna bambusowego

Drugim materiałem polecanym na ręcznik kąpielowy dla noworodka jest tkanina z włókien bambusowych. Słynie ze swojej wysokiej chłonności oraz szybkiego schnięcia, co przekłada się na sprawne osuszanie dziecka, ale też samego ręcznika. Co więcej, bambusowe ręczniczki przypominają w dotyku jedwab, są zatem bardzo gładkie, miękkie i przyjemne dla skóry – z całą pewnością nie powodują podrażnień. Ich dodatkową zaletą jest fakt, że to materiał o właściwościach hipoalergicznych.

  • Ręcznik kąpielowy dla noworodka i niemowlaka z bawełny

Świetnym wyborem będą również ręczniki wykonane z wysokogatunkowej, delikatnej w dotyku bawełny. Zapewniają wysoką wchłanialność wody, choć nieco niższą od włókna bambusowego. Dobrej jakości bawełna nie podrażnia skóry i wytrzymuje wiele cykli prania, ręcznik nie zniszczy się zatem po kilku użyciach. Warto również wspomnieć, że to materiał, który świetnie dogrzewa ciało, otulony ręcznikiem maluszek nie będzie zatem marzł po kąpieli, nim zostanie ubrany.

Na co jeszcze zwracać uwagę, wybierając ręcznik kąpielowy dla noworodka i niemowlaka?

Niezwykle praktycznym wyborem jest ręcznik z kapturkiem dla noworodka. Umożliwia wygodne osuszenie główki maleństwa, a także dokładne ogrzanie jego ciała w trakcie zakładania pieluszki. Nie da się też ukryć, że wyglądają one niezwykle uroczo!

Kupując ręcznik dla niemowlaka albo noworodka, należy mieć też na uwadze wybór właściwego rozmiaru. Maluszki rosną bardzo szybko, zbyt mały ręczniczek wkrótce może stać się nieprzydatny. Najlepiej będzie więc postawić na nieco większy model, tak by posłużył przez jak najdłuższy czas. W przypadku noworodków sprawdza się rozmiar 100 × 100 cm, który może być używany również przy kilkumiesięcznych maleństwach. Z kolei dla roczniaka i starszych dzieci, lepszy będzie ręcznik o wymiarach 70 × 140 cm.

Pamiętaj też, by zawsze mieć ręcznik na zmianę, gdy jeden jest jeszcze w praniu – idealnym wyborem będzie zakup praktycznego pakietu kilku sztuk.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here