Posiadanie ogrodu lub tarasu daje możliwość odpoczynku po ciężkim dniu pracy. Właściwa organizacja miejsca wypoczynku na świeżym powietrzu, pozwala nam na relaks bez konieczności wyjeżdżania z domu. W ostatnich latach bardzo prężnie rozwinął się asortyment mebli ogrodowych. Producenci proponują funkcjonalne i świetnie prezentujące się meble i dodatki, które są odporne na działanie negatywnych czynników atmosferycznych. Kwestią indywidualną jest wybór materiału, z którego wykonano takie artykuły. W opcji są meble z technorattanu, aluminium lub plastiku.

Meble ogrodowe z technorattanu

Wśród najchętniej kupowanych mebli ogrodowych znajdują się te, które wykonano z technorattanu. Jest to materiał, który pozwala na wykonanie atrakcyjnych konstrukcji meblowych, które mogą mieć zarówno tradycyjny, jak i nowoczesny wygląd. Meble wykonane z technorattanu wykazują wysoką odporność na wilgoć, wysokie temperatury i promieniowanie UV. Można je ustawić pod zadaszeniem, jak również pod gołym niebem. Nie tracą bowiem koloru pod wpływem długiego kontaktu ze słońcem. Ważnym atutem takich produktów ogrodowych jest także łatwość w utrzymaniu czystości. Meble z technorattanu są wybierane przez osoby, którym zależy na stanie środowiska naturalnego. Ten ekologiczny materiał nadaje się do recyklingu.

Do wyboru są liczne kolekcje mebli technorattanowych, w tym między innymi:

  • ogrodowe zestawy wypoczynkowe z technorattanu,
  • narożniki ogrodowe z technorattanu,
  • zestawy jadalniane z technorattanu,
  • krzesła ogrodowe z technorattanu.

Jak widać, zakupić można zarówno pojedyncze egzemplarze mebli ogrodowych, jak również komplety na 2,4 lub nawet 6 osób. Co ciekawe, w asortymencie są meble w różnych odcieniach brązu i szarości. Większość zestawów wypoczynkowych wyposażona jest w poduszki ogrodowe, które zwiększają komfort siedzenia.    

Meble ogrodowe z aluminium

Na uwagę zasługują także meble ogrodowe wykonane z aluminium. Są one niezwykle trwałe. Mogą być użytkowane od kilku do nawet kilkunastu sezonów. Świetnie znoszą duże obciążenia. Same w sobie są jednak lekkie i praktyczne. Większość mebli można składać, dzięki czemu nie zajmują wiele miejsca w garażu w okresie zimowym.

Meble z aluminium produkowane są przede wszystkim z myślą o zapewnieniu komfortu podczas biesiadowania na świeżym powietrzu. W sprzedaży dostępne są różne warianty zestawów jadalnianych. Nie ma jednak problemu, aby wzbogacić umeblowanie ogrodu lub tarasu o aluminiowy narożnik ogrodowy z poduszkami. Aluminiowa konstrukcja mebla może posiadać także elementy wykonane z desek pollywood (mieszanka naturalnego drewna i tworzyw sztucznych).

Meble ogrodowe plastikowe

Wśród właścicieli ogrodów i tarasów są także osoby, które gustują w meblach plastikowych. Nic dziwnego. Współczesne meble tego typu mogą wyglądać bardzo efektownie. Jednym z najbardziej znanych producentów nowoczesnych mebli plastikowych jest firma Keter. Do wyboru są najróżniejsze typy mebli, w tym: stoły, krzesła, leżaki, narożniki, sofy i stoliki.

Szczególnie duży wybór różnego rodzaju mebli ogrodowych oferuje sklep eDomator.pl, którego oferta dostępna jest pod adresem internetowym https://www.edomator.pl/pol_m_Meble-ogrodowe-220.html.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here