Każdy z nas pamięta tę chwilę, kiedy po przejściu badań lekarskich, zdaniu egzaminu i pozytywnej weryfikacji przez policję stanął przed wyborem swojej pierwszej, wymarzonej broni. Chwilę tę poprzedzały zapewne całe tygodnie monotonnego przeglądania forów internetowych, czytania opinii, zasięgania rad u bardziej doświadczonych kolegów odnośnie marki, kalibru i optyki. Teraz, z promesą na zakup w ręku i bagażem zasłyszanych opinii stajemy przed dylematem: jak dokonać zakupu na miarę naszych umiejętności strzeleckich, portfela, przeznaczenia czy planowanego rozwoju w wybranej dyscyplinie sportu?

Broń broni nie równa

Czy interesuje nas uprawnianie sportów strzeleckich, obrona osobista czy działalność polegająca na ochronie dóbr i mienia należy mieć świadomość przeznaczenia, możliwości i ograniczeń interesujących nas jednostek. Podobnie sprawa ma się z poziomem, jaki prezentują nasze umiejętności strzeleckie i ogólnie rozumiane „obycie” z bronią. Chcemy przecież uniknąć sytuacji, w której okaże się, że wybrana broń krótka „nie leży” w ręku, karabin czy sztucer ma kiepskie skupienie na zadanym dystansie lub jest w kalibrze nadmiernie niszczącym tuszę zwierzyny, a w przypadku broni śrutowej mamy problem ze składem lub przeładowaniem lżejszej, sportowej amunicji.

W Polsce? A może za granicą?

Jeszcze na początku pierwszej dekady 21 wieku wśród braci strzeleckiej powszechna była opinia mówiąca że na polski rynek trafiają egzemplarze drugiej lub nawet trzeciej kategorii, takie, które ze względu na podrzędne skupienie lub mniej dbałe wykonanie zostały odrzucona przez „zachodnich” importerów. Twierdzono, że jeżeli decydujemy się na kupno drogiej, profesjonalnej jednostki to warto rozważyć zakup u naszych sąsiadów zza Odry, gdzie asortyment jest bogatszy a jakość cywilizowana – zachodnia. Podawano sobie sprawdzone recepty na bezproblemowe zakupy, polecano sklepy i firmy kurierskie, szacowano opłacalność takich operacji. Nie najlepiej prezentowała się również oferta szkoleń z zakresu strzelectwa czy kompleksowych rozwiązań związanych z auditingiem firm i przedsiębiorstw zajmujących się obrotem bronią i amunicją.

Rozwiązanie kompleksowe

W 2009 roku na rodzimym rynku strzeleckim zadebiutowała firma VISMAG https://www.vismag.pl/ specjalizująca się w owym czasie w organizacji i prowadzeniu profesjonalnych szkoleń strzeleckich oraz imprez integracyjnych. Bogata oferta oraz wysoki poziom prowadzonych szkoleń zaowocował rozszerzeniem w 2013 roku spektrum działania firmy o handel bronią i amunicją, a nawet technologią o przeznaczeniu wojskowym i policyjnym. Wieloletnie doświadczenie, pełne pasji podejście do tematu broni praktycznie każdego możliwego przeznaczenia oraz spersonalizowana i kompleksowa oferta skierowana zarówno do klienta indywidualnego, jak i biznesowego zapewniają firmie miejsce w ścisłej czołówce branży.

Zatem, Drogi Czytelniku, czy stoisz przed wyborem swojej pierwszej broni, liczysz na fachową poradę lub chcesz powiększyć swój arsenał, szukasz jednostki idealnie dopasowanej do swoich potrzeb, chcesz podnieść poziom umiejętności swoich lub swojego zespołu albo interesuje Cię spersonalizowane, niestandardowe rozwiązanie z dziedziny związanej z militariami wszystko to i wiele więcej znajdziesz w ofercie firmy VISMAG.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here