Masaż kojarzy się wielu osobom z czymś przyjemnym oraz odprężającym i przynoszącym ulgę napiętym mięśniom. Takie odczucia można uzyskać, wykonując masaż relaksacyjny. Jest to rodzaj masażu, który może być wykonywany w domu nawet przez niedoświadczoną osobę. Wystarczy poznać kilka podstawowych technik oraz ruchów, aby zapewnić drugiej osobie chwilę relaksu. Na czym dokładnie polega masaż relaksacyjny i jak można go wykonać w domu?

Masaż relaksacyjny – na czym polega?

Masaże relaksujące w przeciwieństwie do tych leczniczych nastawione są głównie na przyjemne odczucia oraz relaks. Dlatego można je z powodzeniem przeprowadzić w domowych warunkach. Dodatkowo chwile odprężenia dla ciała, jakie gwarantuje masaż relaksacyjny, wpływają też na samopoczucie i poprawę zdrowia psychicznego. Ten rodzaj masażu może być wykonywany na wiele sposobów bez względu na ograniczenia wiekowe. Należy jedynie pamiętać, że jego głównym celem jest odprężenie, a nie poprawa zdrowia związana z dolegliwościami bólowymi.

Masaż relaksacyjny – rodzaje

Wiele osób może zadawać sobie pytanie, jak właściwie wygląda masaż relaksacyjny i jakich obszarów ciała dotyczy. Masaż relaksacyjny można podzielić ze względu na zasięg jego wykonywania. Mówi się więc o masażu całościowym lub częściowym. Podczas masażu całościowego masuje się każdą część ciała po kolei. W przypadku masażu częściowego dotyk skupiany jest w szczególnym miejscu, jak przykładowo nogi, czy też brzuch. Najbardziej popularny jest oczywiście masaż pleców relaksacyjny. Pamiętajmy jednak, że masaż relaksacyjny może dotyczyć każdej części ciała. Dlatego też można stosować go jako masaż erotyczny podczas romantycznego wieczoru we dwoje. Do masażu relaksacyjnego zalicza się również masaż czekoladą czy gorącymi kamieniami.

Masaż pleców relaksacyjny krok po kroku

Masaż relaksacyjny pleców, jak i innych części ciała, powinien zaczynać się od delikatnych ruchów, które oswoją ciało osoby masowanej z dotykiem drugiej osoby oraz pozwolą rozgrzać tkanki. Masaż relaksacyjny i techniki, jakie można wykorzystać, nie tylko masując plecy, to przede wszystkim delikatne głaskanie, które pozytywnie wpływa na układ nerwowy. Inną techniką masażu relaksacyjnego jest ugniatanie ciała. Ruch ten powinien być delikatny, ale odczuwalny dla osoby masowanej. Dodatkowo można lekko rozciągać oraz uderzać w mięśnie, aby je rozluźnić.

Masaż relaksacyjny a klasyczny

Istnieją pewne różnice między masażem relaksacyjnym a klasycznym. Masaż relaksacyjny i jego definicja mówią o relaksującym i odprężającym charakterze masażu. Ze względu na to, że jest nastawiony na przyjemne odczucia, nie jest wymagana specjalistyczna wiedza do jego przeprowadzenia. Dlatego masaż relaksacyjny w domu może być wykonany przez każdego. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku masażu klasycznego, który dotyczy już zdrowotnych aspektów ciała. Jego zadaniem jest profilaktyka, leczenie problemów bólowych związanych przykładowo z napięciem mięśni oraz problemów z kręgosłupem. Powinien być wykonywany przez osobę mającą pewne doświadczenie w tej dziedzinie.

Masaż relaksacyjny w domu – jak go urozmaicić?

Podczas masażu relaksacyjnego warto zadbać o odpowiednią atmosferę. Dobrym rozwiązaniem jest masaż relaksacyjny z aromaterapią. Przyjemny zapach można osiągnąć wykorzystując świece czy kadzidełka. Dodatkowo ulubiona oraz spokojna muzyka, a masaż relaksacyjny dla dwojga będzie jeszcze bardziej przyjemny. Jak jeszcze przygotować się do masażu relaksacyjnego? Można zaopatrzyć się w masażery do ciała, które dodatkowo urozmaicą dotyk dłoni. Jeśli chcemy, aby masaż miał charakter nieco bardziej intymny i romantyczny, to warto zakupić akcesoria erotyczne.

Masaż relaksacyjny jest doskonały dla każdego. Zapewnia głębokie odprężenie oraz relaks, który jest kluczowy dla zdrowia psychicznego oraz fizycznego. Można z powodzeniem wykonać go w domu bez szczególnego przygotowania. Wystarczy poznać kilka podstawowych technik masażu, aby zapewnić drugiej osobie chwilę przyjemności, masując całe ciało lub poszczególne jego partie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here