Kolekcjonerskie nasiona marihuany to produkty, o które należy odpowiednio zadbać i przechowywać w dedykowanych do tego pojemnikach. Pozwalają one zachować nasionka w dobrej kondycji przez długi czas – nawet 4-5 lat lub dłużej. Choć nasiona konopi wydają się stosunkowo wytrzymałe (jakby nie patrzeć, posiadają twardą i dość grubą łupinę) to jednak można je z łatwością uszkodzić. Zagrażają im różne czynniki i oddziaływania – choćby takie jak wilgoć czy uszkodzenia mechaniczne. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zasady przechowywania kolekcjonerskich nasion marihuany. Dowiesz się jakie opakowania warto wykorzystać w tym celu oraz jakich zasad powinien przestrzegać prawdziwy konopny kolekcjoner. 

Jak zachować nasiona w dobrej kondycji? Kilka najważniejszych zasad 

Konopie indyjskie to rośliny dość dobrze przygotowane przez naturę do przetrwania. Są w stanie wytrzymać rozmaite, uciążliwe warunki, a nawet doprowadzić do samozapylenia, gdy w pobliżu nie ma rośliny odmiennej płci. Mimo to, nasionka konopi są dość wymagające i w trakcie ich przechowywania należy przestrzegać najważniejszych zasad. 

Jakie są idealne warunki dla nasion? W zasadzie – dość łatwo je stworzyć. Wystarczy wyeliminować kilka podstawowych czynników, które oddziałując na nasionko, prowadziłyby do jego powolnego obumierania. Mowa oczywiście o nadmiarze światła, wilgoci oraz o zmiennych temperaturach. Najlepiej, jeśli swoje ziarenko będziesz przechowywał w miejscu stosunkowo chłodnym oraz zaciemnionym. Warto umieścić je w szufladzie lub zamykanej półce. Przeszklona gablota również może być dobrym miejscem, jednak nie powinna być wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. 

Ziarenka należy też przechowywać z dala od źródła ciepła. Kaloryfery, grzejniki, a także rury przewodzące energię cieplną – powinny znajdować się jak najdalej od nasion. Odradzamy również trzymanie ich w kuchni lub w łazience, czyli pomieszczeniach, w których poziom wilgoci jest dość wysoki.

Pojemniki do przechowywania nasion kolekcjonerskich 

Od razu pragniemy zaznaczyć, że wszystkie działające w naszym kraju seedbanki oraz sklepy konopne wykorzystują specjalne opakowania do przechowywania nasion. Dokonując zakupu, masz więc pewność, że nasionko dotrze do Ciebie hermetycznie zapakowane. Polecamy między innymi obecne w ofercie TanieSianie nasiona marihuany – https://www.taniesianie.pl. Są wysyłane w pojemnikach o optymalnych kształtach, zabezpieczających nasiona przed uszkodzeniem mechanicznym. 

Pojemniki na nasiona powinny być przezroczyste, co pozwala obserwować stan ziarenka bez konieczności jego wyjmowania. Warto też sięgać po pojemniki wyposażone w klapę ulokowaną na ich górnej części. Po jej dociśnięciu ziarno powinno być odizolowane od czynników zewnętrznych. 

Ważny jest także kształt pojemnika. Największą popularnością cieszą się opakowania w kształcie ostrosłupa, skierowanego wierzchołkiem ku dołowi. Ziarenko znajduje się na jego spodzie, otoczone dookoła przez ścianki pojemnika. Dzięki temu, oddziaływania mechaniczne takie jak wibracje, uderzenia, wstrząsy, nie będą naciskać na samo ziarno, lecz zostaną zamortyzowane przez konstrukcję pojemnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here