Obecnie branża kurierska cieszy się ogromnym zainteresowaniem i bardzo chętnie korzystają z niej zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne. Jest to najszybszy i najprostszy sposób na to, aby wysłać komuś paczkę. Kuriera można zamówić bezpośrednio przez firmę kurierską, ale można skorzystać także z usług pośrednika kurierskiego. Na czym polega działalności brokera?

Pośrednik kurierski – na jakiej zasadzie działa?

Pośrednik kurierski to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli zależy nam na maksymalnie niskiej cenie usługi. Jak to możliwe? Chociaż może się wydawać, że najniższe ceny zawsze będą u źródła, czyli teoretycznie bezpośrednio u firmy kurierskiej, niekoniecznie jest to prawdą. Dzieje się tak dlatego, że broker ma podpisane umowy z firmami kurierskimi, realizuje dużą liczbę zleceń, dlatego może negocjować korzystniejsze stawki. Dzięki temu klient korzysta z usługi przez pośrednika w niższej cenie, niż jakby nadał przesyłkę na stronie przewoźnika. Współpraca z pośrednikiem kurierskim doskonale sprawdzi się szczególnie w przypadku klientów indywidualnych, chociaż nie tylko.

Jak można skorzystać z usług brokera?

Skorzystanie z usług brokera – np. https://allekurier.pl/ – w zasadzie odbywa się na podobnych zasadach, co zwykłe nadanie paczki przez internet. Dobrym przykładem jest Allekurier, gdzie można nadać paczkę za pośrednictwem strony internetowej, ale także telefonicznie, co jest bardzo szybkie i wygodne. List przewozowy należy wydrukować, można też zamówić jego przywiezienie. Jeżeli chodzi o płatności, to pieniądze od nas odbiera kurier, można też dokonać płatności za pośrednictwem strony www. Platforma została stworzona w taki sposób, aby była maksymalnie wygodna w użytkowaniu oraz intuicyjna, co pozwala zaoszczędzić czas.

Dobry kurier, czyli jaki?

Decydując się na współpracę z pośrednikiem kurierskim, można mieć pewność co do tego, że oferty są starannie wyselekcjonowane. Niemniej jednak nawet najlepsza firma kurierska niestety może niekiedy zawieźć, wówczas można dokonać reklamacji usługi i to bez żadnych problemów.

Dobry przewoźnik powinien mieć bez wątpienia nienaganne opinie oraz cieszyć się renomą w branży. Co ciekawe nie zawsze najdroższe usługi będą najwyższej jakości, co warto mieć na uwadze, wybierając firmę kurierską.

Firma kurierska czy pośrednik?

Jeżeli zależy nam na szybkim nadaniu paczki i nie mamy czasu na przeglądanie każdej oferty firmy kurierskiej z osobna, broker wydaje się dużo lepszym rozwiązaniem. Dużym plusem jest także to, że dzięki temu koszty nadania paczki mogą okazać się niższe. Małe listy, większe paczki i palety można wysłać na terenie Polski, a także w wiele innych, zagranicznych kierunków, np. przesyłki do USA, Anglii czy Holandii.

Obecnie w dobie internetu zazwyczaj każdy z nas bez problemu radzi sobie z zamówieniem kuriera przez stronę internetową. Następnie wystarczy wydrukować list przewozowy i czekać, aż kurier odbierze od nas paczkę. Bez wątpienia w ten sposób będziemy w stanie zaoszczędzić dużo czasu, ale też sporo pieniędzy, jeśli korzystamy z usług kurierskich dość regularnie. To dobre rozwiązanie zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców, którzy mają podpisaną umowę na przesyłki krajowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here