Chcesz zadbać o swoje zdrowie, marzysz o schudnięciu, a może brakuje ci kondycji? Jeśli jak dotąd unikało się sportu jak ognia, to znalezienie motywacji do zwiększenia aktywności fizycznej może być niemałym wyzwaniem. Często pojawiającym się problemem jest też szybkie tracenie zapału do regularnych treningów. Sprawdź, co może sprawić, że w końcu polubisz uprawianie sportu.

Znajdź dyscyplinę, którą polubisz

Nie każdy musi chodzić na siłownię, biegać po parku czy też jeździć na rowerze. Świat sportu oferuje niesamowitą różnorodność, dlatego każdy może znaleźć w nim coś, co sprawi mu przyjemność. Przykładowo dla kogoś strzałem w dziesiątkę może okazać się spersonalizowany trening EMS będący połączeniem aktywności fizycznej i elektrostymulacji mięśni. Z kolei inna osoba może zakochać się w jodze, pilatesie czy też tańcu towarzyskim. Mnóstwo frajdy i przy okazji solidną dawkę ruchu może dać też jazda na rolkach.

Wyznacz sobie realistyczne cele

Jednym z największych wrogów regularnej aktywności fizycznej są nierealistyczne oczekiwania. Po latach spędzonych na kanapie nie można spodziewać się tego, że po miesiącu treningów na siłowni będzie się mieć sześciopak. Nikt nie jest również w stanie w krótkim czasie zostać mistrzem danej dyscypliny. Co więcej, regularne uprawianie sportu nie sprawi, że waga od razu drastycznie spadnie. Warto zatem postawić na małe cele np. możliwość wykonania po miesiącu określonej liczby pompek. Nawet niewielki sukces może dać mnóstwo motywacji do dalszych treningów.

Zapisz się na profesjonalne treningi

Zapisanie się na zajęcia z tańca towarzyskiego czy też skorzystanie z pomocy trenera personalnego ma wiele zalet. Przede wszystkim za takie usługi trzeba zapłacić, a to często jest najlepszą motywacją do niepomijania treningów. Ponadto pod okiem fachowców czy też dzięki obecności profesjonalnego sprzętu można uzyskać znacznie lepsze rezultaty niż w pojedynkę. Certyfikowani trenerzy ze studiów treningowych Meon EMS dbają również o to, żeby ich podopieczni wykonywali ćwiczenia w poprawny i bezpieczny sposób.

Uprawiaj sport w towarzystwie

Wytrwanie w postanowieniu dotyczącym zwiększenia aktywności fizycznej może być łatwiejsze, jeśli będzie się miało w tej walce sprzymierzeńców. Warto zatem zacząć ćwiczyć razem z krewnym czy też znajomym. W ten sposób możecie wzajemnie motywować się do uzyskiwania coraz lepszych wyników. Dobrym pomysłem może być też zapisanie się na zajęcia grupowe. W takim przypadku motywacją do wizyty np. w studiu fitnessu będzie spotkanie z nowymi znajomymi.

Nie przesadzaj z treningami

Wielu początkujących fanów sportu popełnia pewien poważny błąd. Pełni pozytywnej energii z początku starają się ćwiczyć niemal w każdej wolnej chwili. Bardzo rygorystyczny reżim może szybko skończyć się sporym zniechęceniem, zwłaszcza gdy dojdzie do przemęczenia organizmu. Ponadto odpuszczenie sobie jednego treningu często prowadzi do zupełnego porzucenia sportu. Kluczem do sukcesu jest regularność, której jednak nie towarzyszy zmuszanie się do ruchu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here