Podczas tworzenia aranżacji ogrodu z pewnością przydadzą się kamienie ozdobne. Jedną z najpopularniejszych opcji jest grys, który często pojawia się na ścieżkach i rabatach Chropowate, ostre kruszywo  z naturalnych kamieni ma nieregularne kształty, wyróżnia się pod względem trwałości i jest dostępne w różnych kolorach. Sprawdź, jaki rodzaj dekoracyjnego grysu sprawdzi się w twoim ogrodzie.

Grys serpentynitowy

Serpentynit jest skałą pochodzenia wulkanicznego, a jego nazwa nawiązuje do charakterystycznej żyłkowej budowy przypominającej serpentyny. Najczęściej ma kolor zielony bądź niebieskawy wpadający w morski, co w przypadku kruszywa daje naprawdę niepowtarzalny efekt wizualny. Takie kamienie dekoracyjne do ogrodu wyróżniają się pod względem twardości, dlatego mogą sprawdzić się na ścieżkach i podjazdach.

Grys granitowy

Granit w świecie budownictwa jest znany przede wszystkim ze swojej wyjątkowej wytrzymałości, dlatego można bez obaw wyłożyć nim ścieżki i podjazd. Popularna skała głębinowa jest też ceniona ze względu na swój elegancki i jednocześnie naturalny wygląd. Grys granitowy jest dostępny w wielu odcieniach np. szarym, żółto-szarym czy też ciemnoczerwonym. Na dodatek przepuszcza wodę, co ułatwia odprowadzanie nadmiaru wilgoci np. po intensywnych opadach.

Grys dolomitowy

Dolomit jest minerałem, który pozwala na stworzenie trwałego, eleganckiego kruszywa przy stosunkowo niskich kosztach. W ofercie sklepu online SAMBUDROL można znaleźć kamienie w uniwersalnych odcieniach bieli i kremu. Takie kolory przyciągają uwagę i ożywiają ogrodowe aranżacje, ale jednocześnie świetnie komponują się z dowolnym stylem i pasują do każdej elewacji domu.

Grys bazaltowy

Bazalt to dość powszechnie występująca skała wulkaniczna, która jest znana ze swojej twardości. Charakterystyczna czarna bądź grafitowo-szara barwa grysu bazaltowego daje niepowtarzalny efekt wizualny. Oryginalne kamienie są dość uniwersalne i mogą być łączone z roślinami, ogrodowymi dekoracjami i elewacjami w różnych kolorach. Ciekawym pomysłem może być zestawienie kruszywa bazaltowego i np. płytek schodowych z tego samego kamienia.

Grys marmurowy

Marmur kojarzy się z ekskluzywnym materiałem, który oferuje trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Kruszywo z tej skały metamorficznej świetnie sprawdzi się zatem w przypadku eleganckich ogrodów, zwłaszcza jeśli marmur pojawia się również w innych elementach aranżacji. Grys marmurowy zapewnia też niebanalny efekt wizualny ze względu na mieszankę kamyków o różnych odcieniach np. bieli, zieleni, błękitu czy też brązu.

Grys sjenitowy

Sjenit jest skałą głębinową, która przeważnie występuje w ciemnoszarym bądź czarnym kolorze. Często jest porównywany do granitu, choć w przeciwieństwie do niego zawiera niewiele kwarcu i jest przez to dość elastyczny. Grys sjenitowy może mieć wkładki skaleni, które pięknie połyskują w słońcu. Jednocześnie jest twardym, mrozoodpornym kruszywem, które jest polecane jako podłoże dla podjazdów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here