Według statystyk, co roku w Polsce dochodzi do co najmniej dwóch milionów włamań. Przy średnio kilku tysiącach złotych straconych w każdym przypadku widać, że jest to ogromny problem – a przecież włamania mają miejsce nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Nikt nie jest bezpieczny i żadne budynki nie są w 100% odporne na włamanie, niezależnie od tego czy są to konwencjonalne domy czy domki drewniane. Możesz mieć poczucie, że nie jesteś celem włamywaczy, ponieważ mieszkasz w stosunkowo bezpiecznej okolicy, ale to nie prawda. Jak każdy, Ty też możesz być tym, który każdego roku zostaje okradziony spośród tysięcy innych osób.

Dlatego, zwiększenie bezpieczeństwa w domkach drewnianych to główny cel każdego właściciela takiego budynku. Twój domek z drewna powinien być fortecą odporną na wszelkie zagrożenia dla Twojego bezpieczeństwa. Tak naprawdę, to czy domki drewniane będą chronione i bezpieczne zależy tylko od ich właścicieli. Aby uniknąć włamań i niepożądanych ingerencji w Twoje bezpieczeństwo i prywatność, należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych kroków.

  1. Właściwy dobór drzwi i zamków

Drzwi są niezwykle ważną kwestią, jeśli chodzi o ochronę domków drewnianych przed intruzami, ponieważ są miejscem wejścia niechcianych gości. Dlatego, upewnij się, że Twoje drzwi są zabezpieczone i antywłamaniowe, dzięki najnowszym i najbardziej zaawansowanym dostępnym systemom zamków. Domki drewniane mają zwykle szeroką gamę drzwi do wyboru, ale większość drewnianych konstrukcji ma pasujące do nich drzwi z drewna. Odpowiednie zamki do takich drzwi są niezbędnymi elementami bezpieczeństwa, które mogą zapewnić ochronę przed intruzami.

  1. Zabezpieczenie okien

W większości przypadków okna są słabym punktem w domkach drewnianych, ponieważ często pozostają otwarte. Okna są podatne na włamania, ale można tego uniknąć. W takim przypadku, używaj urządzeń blokujących okna oraz pamiętaj, aby zainstalować kratki. Kratki okienne są stosunkowo łatwe do montażu i można to zrobić zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz budynku. Twój domek na działkę z pewnością stanie się lepiej chroniony przed włamaniami dzięki takiemu systemowi zabezpieczenia okien.

  1. Oświetlenie wewnętrznego i zewnętrznego obszaru

Dobrze oświetlone domki drewniane są bezpieczne w porównaniu do tych pozostawionych bez oświetlenia zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz posesji. Oświetlenie wnętrza ma w zasadzie pokazać, że ktoś jest w budynku, co odstrasza potencjalnych włamywaczy. Oświetlenie zewnętrzne ma kluczowe znaczenie ze względów bezpieczeństwa, pozwalając właścicielom drewnianych domków zobaczyć, czy wokół nieruchomości nie czają się podejrzane osoby. Dobre oświetlenie jest absolutnie doskonałym środkiem odstraszającym przestępczość. Możesz również zdecydować się na oświetlenie z czujnikami ruchu dla niektórych obszarów wokół Twojego domku z drewna.

  1. Kupienie systemu alarmowego

Jak sama nazwa wskazuje, systemy alarmowe mają za zadanie alarmować lub ostrzegać właściciela przed intruzami i włamywaczami. W większości przypadków, w domkach drewnianych instaluje się takie same systemy alarmowe, jak w konwencjonalnych domach. Systemy alarmowe, zwłaszcza te z widocznym oznakowaniem, są skutecznymi środkami odstraszającymi i chroniącymi przed zagrożeniami. Istnieje wiele systemów alarmowych do wyboru, a większość z nich jest łatwa w utrzymaniu, instalacji, programowaniu i skutecznie odstrasza niechcianych gości.

  1. Zainstalowanie kamer

Nie jest tajemnicą, że domek drewniany na działkę to cenny nabytek, który może być celem włamywaczy. Aby temu zapobiec, warto jest zainstalować kamery wokół posesji. Taka kamera to urządzenie, które pozwala zobaczyć, co dzieje się w danym momencie, a niektóre typy kamer pozwalają nawet na nagranie ujęcia. Jeśli chcesz je ustanowić, konieczne jest, aby uzyskać dobry widok na całą działkę – najlepiej powiesić kilka kamer. Obecna technologia pozwala mieć obraz z kamer na smartfonie, czy też komputerze. Jeśli nie masz pieniędzy na prawdziwą kamerę, to można zainstalować atrapę kamery, która również będzie dobrym zabezpieczeniem przed włamywaczami.

  1. Dobudowanie ogrodzenia

Niezwykle prostym rozwiązaniem i jedną z pierwszych rzeczy, którą można zrobić, aby zabezpieczyć domki drewniane przed włamaniami, jest zbudowanie wysokiego ogrodzenia wokół swojej posesji. Na rynku jest dostępny duży wybór faktur, kolorów i materiałów na ogrodzenia, które zmieszczą się w budżecie każdej rodziny. Warto jest zainwestować w ten rodzaj ochrony, ponieważ wysokie ogrodzenie dobrze ochroni terytorium domku z drewna. W niektórych przypadkach intruzi rezygnują z włamania, gdy tylko widzą wysokie ogrodzenie. Natomiast, dobrym materiałem na ogrodzenie jest metalowa, niedroga siatka kratowa. Dla osób, których budżet jest większy zaleca się wybór betonowego fundamentu.

  1. Wywieszenie tabliczki

Aby zabezpieczyć swój domek z drewna przed włamywaczami, możesz wywiesić tabliczkę informującą, że na terenie Twojej posesji znajdują się groźne psy. Chociaż złodzieje mogą nie słyszeć ani nie widzieć wspomnianych psów, będą trzymać się z daleka ze strachu przed ich obecnością. Jest to jeden z najbardziej wydajnych i skutecznych sposobów na odstraszenie intruzów i zniechęcenie ich do włamania się na docelową działkę. Zakup takiej tabliczki nie jest kosztowny, a może w znacznym stopniu podnieść bezpieczeństwo w domkach drewnianych.

  1. Adoptowanie psa

Chociaż w niektórych przypadkach tabliczki informujące o zagrożeniu mogą zniechęcić złodziei do wejścia na teren Twojej posesji, to istnieją przypadki, kiedy lepiej faktycznie jest dać im powód do strachu. W pewnym momencie złodzieje mogą się zorientować, że na działce nie ma żadnego zagrożenia i wtedy wykonają ruch. Dlatego, zakup psa to bardzo dobry pomysł. Większość ludzi ma psy, a ci futrzani przyjaciele okazują się bardzo pomocni w trudnych chwilach. Kupując psa, zdobądź takiego, który szczeka wystarczająco głośno, aby ostrzec domowników, że coś jest nie tak. Możesz również wytresować swojego pupila tak, aby zaatakował włamywacza, gdy dojdzie do najgorszego.

  1. Zaprzyjaźnienie się z sąsiadami

Z biegiem czasu ludzie bardziej zaczęli skupiać się na własnym życiu, niż na kontaktach towarzyskich z sąsiadami – ten ruch ma pewne wady. Zanim złodzieje włamią się do domku z drewna, przez jakiś czas będą badać teren, zapamiętując Twoją rutynę. Jeśli masz sąsiada, który często jest w domu i który jest niezwykle czujny, być może znalazłeś przyjaciela. Najbezpieczniejsze domki drewniane to te, które mają dobrych sąsiadów, ponieważ są gotowi poinformować Cię, jeśli zdarzy się coś podejrzanego. Dlatego, postaraj się nawiązać kontakt z sąsiadem i poproś go, aby od czasu do czasu sprawdzał Twój domek z drewna, gdy Ciebie nie ma obok.

Te praktyczne i łatwe do zastosowania wskazówki dotyczące bezpieczeństwa domków drewnianych stanowią pierwszą linię obrony przed zagrożeniami związanymi z włamaniem i włamywaczami. Zainwestuj w swój system bezpieczeństwa, niezależnie od tego, czy jest to kamera, system alarmowy, czy też pies, a będziesz mógł prowadzić spokojne życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here