Pewnie niejednokrotnie mieliśmy okazję przekonać się o tym, iż usunięcie gumy do żucia z naszych ubrań to nie lada wyzwanie, ale przy odpowiednim nastawieniu jednocześnie zadanie, któremu jesteśmy w stanie sprostać. Istnieje przynajmniej kilka sposobów, jakich zastosowanie w tej sytuacji pozwoli nam się jej w bezpiecznie dla naszych ubrań i skutecznie najzwyczajniej w świecie pozbyć, warto więc dowiedzieć się więcej na ten temat. Oczywiście wszystko po to, aby w momencie gdy taka guma zagości na naszych ubraniach, mieć pewność iż będziemy wiedzieć co z nią musimy teraz zrobić aby jak najszybciej z nich znikła.

Wykorzystaj suszarkę lub żelazko

Wysoka temperatura, pozwoli nam właśnie na pozbycie się niechcianej gumy do żucia z naszych ubrań, tutaj idealnie się to sprawdza w przypadku jeansu oraz bawełny, raczej nie jest dobrym rozwiązaniem uwzględnienie jej gdy idzie o wełniane ciuchy jak swetry. Najpierw trzeba rozgrzać żelazko, najlepiej na średnią co za tym idzie moc, położyć na taką gumę kawałek papieru i co za tym idzie przeprasować tak aby guma pod wpływem temperatury przeniosła się właśnie na kartkę. W przypadku suszarki, możemy doprowadzić do zmiany jej konsystencji, przez co stanie się ona dużo łatwiejsza do odejścia, a nawet możemy jej resztki zeskrobać delikatnie przydatnym do tego nożykiem.

Warto rozważyć użycie lodu

Ciekawostką może być fakt, iż to właśnie lud idealnie pozwala nam na pozbycie się gumy z bluzki, spodni a tym samym umieszczenie takich ciuchów w zamrażarce, na okres 4 godzin to opcja która cieszy się sporym zainteresowaniem. Dzięki temu sama guma się kruszy, i znacznie łatwiej odchodzi od naszych ubrań.

Zastosuj cukier oraz tłuszcz

Zastosowanie cukru oraz tłuszczu, w procesie usuwania gumy jest nazywane potocznie amerykańską co za tym idzie metodą. Na miejsce gdzie znajduje się guma trzeba nałożyć niewielką ilość masła orzechowego, tak aby pokryło ono całą fumę z obu stron, i przeczekać 60 sekund, następnie sama guma pod wpływem tłuszczu powinna najzwyczajniej w świecie zejść.

Jak więc widać, istnieje przynajmniej kilka sposobów na to, by skutecznie pozbyć się gumy do żucia z naszych ciuchów, która niestety może się przykleić w najmniej oczekiwanym dla nas momencie. Nie śpieszmy się jednak z jej odklejaniem, gdyż możemy doprowadzić do sytuacji kiedy uszkodzimy nasze ciuchy, a sama guma wcale nie odejdzie, dlatego zastosowanie jednej z powyższych opcji ma jak najbardziej uzasadniony sens. Pewnie, że w dzisiejszych czasach znajdziemy wiele produktów, jakie mają nam w tej sytuacji pomóc, detergentów czy też olejków, jednak na ich użycie warto spojrzeć przez adekwatny co za tym idzie pryzmat, nie zawsze będą one co oczywiste działały. Z tego też powodu zaleca się raczej skupienie na powyższych rozwiązaniach i rozważenie użycia jednego z nich, co na pewno w większości przypadków przyniesie jasno zamierzony przy tym wręcz efekt. Niech więc już nigdy pozbycie się gumy do żucia z naszych ubrań nie będzie czymś wręcz problematycznym ani trudnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here