Nauka języka na miarę pandemicznych czasów – kursy językowe online. Za oknami jest świat, gdzie panuje groźny wirus. To on sprawił, że nasz świat stanął na głowie. Praca zdalna, nauczanie zdalne, pozamykane szkoły, zakłady pracy. Jednak trzeba żyć normalnie. Dzieci muszą się uczyć, by normalnie funkcjonować w czasach, w których już poradzimy sobie z pandemią. Dorośli również muszą się kształcić, poznawać nowe umiejętności, by być atrakcyjnym na nowym rynku pracy, kiedy już wirus będzie tylko wspomnieniem. Jedną z najbardziej pożądanych umiejętności, która jest doceniana przez pracodawców jest umiejętność posługiwania się językiem obcym. Może więc warto wykorzystać czas, który spędzamy w domu, by nauczyć się nowego języka lub podszlifować już posiadane umiejętności. Nie trzeba przecież nawet wychodzić z domu. Nauczanie przez internet zyskuje na popularności – a większość szkół językowych uruchomiło kursy językowe online.

Nie trzeba wychodzić z domu, kursy językowe online to nie tylko alternatywa

Jeszcze do niedawna nauka języków obcych kojarzyła się z tradycyjnymi szkołami, gdzie trzeba było dojeżdżać lub dochodzić, a kursy językowe online nie były traktowane przez odbiorców jako pełnowartościowe szkolenia. Pojawiały się nowości jak możliwość nauki w komputerze z wykorzystaniem mniej lub bardziej udanych programów do nauki języków obcych, jednak nie trafiały one pod strzechy, gdyż po pierwsze większość z nich była bardzo droga, a jeśli była tania, to ich funkcjonalność była dość mocno ograniczona. Trzeba również pamiętać, że korzystający z takiej nauki, był pozostawiony sam sobie. Brak nauczyciela, który weryfikował postępy nauczania, stawało się często przyczyną tego, że uczący się szli „na skróty” oszukując program i siebie, co owocowało brakiem wymiernych efektów w postaci zdobytej nowej umiejętności.

Nauka języka

Kursy językowe online umożliwiają niemal nieograniczoną naukę w każdym miejscu

Stacjonarne szkoły były i są wciąż najlepszym sposobem na naukę języków obcych. Trzeba jednak pamiętać, że żyjemy w czasach pandemii, w których to rząd zadecydował, że wszystkie szkoły, w tym również szkoły językowe musiały być zamknięte. Na szczęście pomocą przyszła technologia i szybko pojawiły się kursy językowe online, dzięki którym, można było pobierać naukę nie wychodząc z domu. Kursy te przypominały normalne zajęcia prowadzone w szkołach językowych, jedyną różnicą jest to, że odbywa się ona w Internecie, a nie w klasach szkolnych. Przez cały czas kursant ma kontakt z lektorem lub native speakerem, a jeśli bierze udział w zajęciach grupowych, to również z członkami grupy. To sprawia, że mamy przynajmniej namiastkę normalności, którą zabrała nam pandemia.

Nauka języka z domowych pieleszy, a kapciuszkach – kursy językowe online to umożliwiają

Trzeba powiedzieć, że wiele osób przekonało się do szkolenia online. Wprawdzie wymagają one nieco więcej wysiłku włożonego przez słuchaczy, jednak ma wiele zalet, o których można teraz porozmawiać. Kursy językowe online, to szansa dla tych, którzy chcą się uczyć, ale w czasie, kiedy są zajęcia z stacjonarnej szkole językowej nie mają po prostu czasu. Kursy online sprawiają, że naukę można pobierać w takim okresie, kiedy ma się na to czas. Lektorzy umożliwiają łączenie się z nimi o kilku określonych porach, dzięki czemu na przykład można się uczyć po powrocie do domu z pracy. Nie trzeba również dojeżdżać do szkoły. Wiadomo przecież jakie korki są w takich wielkich miastach jak Wrocław, gdzie przejechanie kilku ulic zajmuje czasem „całą wieczność”.

Tu z pomocą przychodzą kursy językowe online (np. te prowadzone na żywo w Gerelis – szkoła językowa Wrocław https://gerelis.pl/), dzięki czemu oszczędza się czas, przeznaczony właśnie na takie dojazdy. Jak przyjemnie jest uczyć się w domowych pieleszach, w kapciuszkach i z filiżanką kawy w dłoni. Nie można zapominać, że online można uczyć się wszędzie – planujemy wyjazd na wczasy – wystarczy zabrać ze sobą laptopa lub inny sprzęt umożliwiający korzystanie z kursów online i tyle. Można wypoczywać i jednocześnie nie przerywać nauki języka obcego. Kursy językowe online zmieniły obraz nauczania. Jest niemal pewne, że mimo tego, iż pandemia się skończy i świat wróci już do normalności, to takie kursy pozostaną, gdyż zawsze będą osoby, które będą chciały się uczyć w sposób taki jak w tradycyjnej szkole, ale nie koniecznie ruszając się z domowych pieleszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here