Biura matrymonialne przez wiele lat były jedną z popularnych możliwości, z których korzystały osoby pragnące poznać życiowego partnera. Rozwój Internetu, w którym pojawiły się m.in. portale randkowe zawierające ogłoszenia matrymonialne kobiet i mężczyzn sprawił, że ten tradycyjny sposób zaczął być uważany za swoisty relikt przeszłości. Jak to jednak wygląda w praktyce? Jak biuro matrymonialne w Warszawie lub innym polskim regionie prezentuje się na tle swojej bezpośredniej i pośredniej konkurencji?

Współczesne biuro matrymonialne

Współczesne biura matrymonialne przeszły ogromną przemianę. Tego typu firmy musiały dopasować się do wciąż zmieniających się realiów, oczekiwań swoich potencjalnych Klientów oraz ogromnej konkurencji na rynku. Jeszcze w latach 90. XX wieku anonse matrymonialne można było znaleźć wyłącznie w lokalnych biurach oraz ewentualnie w specjalnych kącikach publikowanych w poczytnych czasopismach. Obecnie biura matrymonialne konkurują z licznymi portalami i aplikacjami randkowymi, które każdy może uruchomić na ekranie swojego komputera lub smartfona. Nic więc dziwnego w tym, że biura matrymonialne postawiły na metamorfozę i dostosowanie się do zmieniającej się rzeczywistości, ponieważ tylko takie firmy miały szansę utrzymać się na rynku. Obecnie posiadają one swoje strony internetowe. Najczęściej stanowią one nie tylko wizytówkę firmy, ale także bazy, w których publikowane są ogłoszenia matrymonialne kobiet i mężczyzn. Większość biur stawia także na promocję swojej działalności. Można tutaj przeczytać historie par, którym udało się poznać za pośrednictwem danego biura i stworzyć szczęśliwy związek. Wiele takich reportaży okraszonych jest zdjęciami ze ślubu, co pokazuje, że pomoc biura okazała się cennym krokiem i rzeczywiście pozwoliła zgłaszającym się do niego panom i paniom poznać swoją drugą połówkę, a następnie stworzyć z nią trwały związek. Biura promują swoje oferty matrymonialne na oficjalnych profilach w mediach społecznościowych, często organizują również imprezy i spotkania dla szczęśliwych par, które poznały się za ich pośrednictwem.

Jak działa biuro matrymonialne?

Poszczególne biura matrymonialne mają opracowane swoje własne misje i procedury działania. Ich wyróżnikiem jest jednak przede wszystkim brak aminowości oraz profesjonalne wsparcie dla osób, które zgłaszają się na spotkania z konsultantami. Dobre biuro pomaga swoim Klientom przygotować profesjonalne oferty matrymonialne w postaci wizytówki w internetowej bazie. Pierwszym krokiem zwykle jest wypełnienie formularza osobowego. To pozwala poznać konsultantom daną osobę – jej wiek, sytuację zawodową i prywatną, wykształcenie oraz zainteresowania i styl życia. W kwestionariuszach nie brakuje również części dotyczącej oczekiwań w stosunku do potencjalnego partnera czy partnerki. To znacznie ułatwia konsultantom dobór osób, które mają podobny pogląd na życie i wspólną przyszłość, co daje duże szanse w rozwoju wartościowego związku.Oczywiście dobre biuro matrymonialne zapewnia swoim Klientom dyskrecję. Często single nie chcą, aby osoby z ich środowiska zawodowego czy grona znajomych dowiedziały się, że poszukują swojej drugiej połówki. Anonse matrymonialne są dostępne wyłącznie dla osób, które również zarejestrują się w biurze i rzeczywiście są zainteresowane nawiązywaniem trwałych znajomości, które mogą przerodzić się w stały związek.

Wybierz sprawdzone biuro matrymonialne

Interesuje Cię sprawdzone i zaufane biuro matrymonialne? Bardzo pozytywne opinie ma sieć biur Duet Centrum – https://www.duetcentrum.pl, które działają już od wielu lat. Jest to marka o wypracowanej pozycji na rynku, zapewniającą Klientom w pełni profesjonalną pomoc w poszukiwaniach idealnego partnera lub partnerki. Każdy kandydat, którego dane trafią do bazy biura jest dokładnie weryfikowany. Szczegółowe kwestionariusze osobowe oraz odpowiednia wiedza konsultantów (wiele osób z zespołu posiada wykształcenie psychologiczne lub socjologiczne) pomaga pracownikom dobrać osoby, które najlepiej będą do siebie pasować. Firma prowadzi wiele oddziałów na terenie całej Polski – dużą popularnością cieszy się oddział Duet Centrum – biuro matrymonialne w Warszawie, co ułatwia Klientom spotkanie z konsultantem. Wybór biura działającego w regionie, w którym mieszkamy ułatwia również logistykę osobistych spotkań z wybranymi kobietami czy mężczyznami. Podczas nich mogą oni lepiej się poznać, ocenić wzajemny styl komunikacji, poczucie humoru oraz zdecydować o ewentualnym kontynuowaniu znajomości.

Spotkania typu speed dating

Pewną alternatywę dla biur matrymonialnych stanowią spotkania typu speed dating. Takie szybkie randki organizowane są m.in. przez kluby muzyczne, dyskoteki, kawiarnie czy puby. W takich spotkaniach biorą udział single w określonym wieku (najczęściej organizatorzy dedykują konkretne daty przedziałom wiekowym – np. 20-25 lat, 25-30 lat, 30-35 lat, 35-40 lat). W spotkaniu biurze udział taka sama ilość pań i panów. Panie zwykle siedzą przy stolikach, a panowie na dźwięk dzwonka przesiadają się do kolejnej osoby. W ten sposób wszyscy uczestnicy przez kilka minut (zwykle około 3-5) mogą ze sobą porozmawiać. Następnie osoby biorące udział w speed dating wpisują na kartce numery osób, które chciałyby lepiej poznać. Gdy 2 osoby wybiorą się wzajemnie, organizatorzy przekazują im do siebie kontakty.Warto jednak zwrócić uwagę na to, że tzw. szybkie randki nie są raczej bezpośrednią konkurencją dla biur matrymonialnych. Wielu singli tego rodzaju spotkania traktuje nie jako typowe oferty matrymonialne, ale raczej ciekawy czas na spędzenie wieczoru i poznanie nowych osób (potencjalnego partnera lub po prostu znajomych). Coraz częściej szybkie randki organizowane są z tematami przewodnimi – np. spotkania dla osób kochających film, rower, wyjazdy w góry, sport czy żeglowanie. W ten sposób można poszerzyć grono znajomych o osoby o podobnych zainteresowaniach.

Portale i aplikacje randkowe

Inną konkurencją dla biur matrymonialnych są portale i aplikacje randkowe. Wiele z nich można zainstalować na swoim smartfonie. Niektóre są darmowe, inne wymagają wykupienia abonamentu. Czy tego rodzaju anonse matrymonialne mają szansę wyeliminować z rynku biura? Niekoniecznie. Mają one bowiem całkiem inną specyfikę. Najczęściej sięgają po nie osoby młodsze (oczywiście nie jest to regułą). Wiele z nich daje jednak dużą anonimowość, dlatego użytkownicy nie mają pewności, z kim tak naprawdę się zapoznają. Zarówno panie, jak i panowie podczas tworzenia profili mogą podawać w zasadzie dowolne dane, co dla drugiej strony oznacza duże ryzyko. Pracownicy biur matrymonialnych wymagają skanów dowodu osobistego i starają się dokładnie sprawdzić osoby, które trafiają do ich bazy.Wirtualny kontakt za pośrednictwem aplikacji randkowych może się przedłużać, niektóre osoby takie znajomości traktują bardzo luźno. Efektem może okazać się np. zaproszenie do znajomych na Facebooku, ale już niekoniecznie chęć budowania stałego związku opartego na podobnych wartościach, oczekiwaniach i stylu życia. Ogłoszenia matrymonialne w biurach są płatne, często wymagają osobistego spotkania z konsultantem, otworzenia się podczas rozmowy z taką osobą, która ma pomóc stworzyć profil i dobrać idealnego kandydata na spotkanie. W praktyce oznacza to, że do biur matrymonialnych najczęściej zgłaszają się osoby, które rzeczywiście chcą zbudować wartościową relację, która będzie miała szansę przerodzić się w związek małżeński.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here