Sushi staje się w naszym kraju na tyle popularne, że nie tylko maleje liczba tych, którzy nigdy tego dania nie próbowali – rośnie również liczba zagorzałych miłośników owego specjału. Nie zmienia to faktu, że potrawa ta nie jest i prawdopodobnie nigdy nie będzie podstawowym elementem w menu Europejczyków. Co więcej, jej smak istotnie różni się od wszystkiego, do czego przyzwyczajony jest Stary Kontynent. Tym samym, sushi pozwala na przełamanie kulinarnej rutyny – jest przyjemnym orzeźwieniem. Na moment odrywa; czy to od powszechnych burgerów i pizzy, czy tradycyjnych, lubelskich cebularzy tudzież pierogów z kaszą gryczaną. Atrakcyjności dodaje fakt, że sushi uznaje się za danie ekskluzywne, zarazem jednak dostępne jest w przystępnej cenie. Stanowi luksus, który nie uderza nadmiernie w portfel.

Wyśmienita symfonia smaków azjatyckich

Mówiąc o sushi, nie można nie wspomnieć o jego odmianach – potrawa ta posiada ich wiele. Dla przykładu, https://takamisushi.pl/  oferuje całe spektrum jego rodzajów; nigiri, futomaki, hosomaki i california maki. Nie brakuje również imponujących, zarówno wyglądem, jak i smakiem, rolek sushi masterów. Z kolei szukający czegoś innego niż sushi, mogą tutaj liczyć na orientalne zupy, sałatki i desery, czy wreszcie szeroki wybór potraw kuchni tajskiej. W każdej z potraw doświadczyć można, w różnych proporcjach, pięciu różnych smaków. Ostry, słodki, gorzki, kwaśny i słony mieszają się ze sobą, tworząc jedyną w swoim rodzaju, niemożliwą. Jest to jedna z najważniejszych reguł azjatyckiej kuchni, której restauracja wiernie się trzyma.

Przyjemny posiłek to nie tylko jedzenie

Warto pamiętać, że sushi służy przede wszystkim do miłego spędzenia czasu; znalezienia chwili dla siebie, a często również rodziny lub znajomych. Na sprostanie temu zadaniu, wpływa całokształt warunków, w jakich jest jedzone. Takami Sushi zdecydowanie wyróżnia się pod tym względem na tle Lublina, jak i całego regionu. Dwie nowe, lecz klasycznie urządzone sale, cieszą wszystkie zmysły. Inspiracje wnętrzami orientu są tutaj niezwykle wyraźne. Tworzy to przyjemny, relaksujący nastrój, dzięki któremu pyszne sushi cieszy jeszcze bardziej. Z kolei preferujący jedzenie w zaciszu domowym, mogą liczyć na komfortową i niedrogą dostawę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here