Ze wszystkich polskich miast, Lublin wydaje się być najbardziej niedocenianym – mimo wyjątkowej architektury i położeniu, które umożliwia zwiedzanie całego województwa, nadal niewielu turystów odwiedza go w czasie letnich urlopów. Na szczęście, powoli się to zmienia i Lublin staje się coraz bardziej popularny. Dlaczego warto go odwiedzić i gdzie się zatrzymać po wyczerpującym dniu zwiedzania?

Dlaczego warto odwiedzić Lublin?

Lublin może poszczycić się piękną architekturą, z której część pamięta jeszcze czasy XIV wieku. Na uwagę zasługuje zwłaszcza starówka, ale warto odwiedzić też zamek, w którym znajduje się muzeum. Koniecznie trzeba wspiąć się także na dach Galerii VIVO, z którego można podziwiać zachody słońca lub na piętro widokowe zlokalizowane tuż nad Bramą Krakowską – piękne widoki gwarantowane. Miasto rozwija się także pod względem kulturalnym i rozrywkowym; powstaje coraz więcej restauracji i przytulnych kawiarni, a do niedawna straszące kamienice są remontowane jedna po drugiej. Lublin jest ponadto organizatorem wielu wydarzeń, często bezpłatnych, które co roku przyciągają szerze turystów, a są to m.in. Carnaval Sztukmistrzów, Lubelski Festiwal Filmowy oraz Jarmark Jagielloński. Miłośnicy muzyki natomiast koniecznie powinni wziąć udział w Lublin Jazz Festival.

Gdzie się zatrzymać w Lublinie?

Wraz z turystycznym rozwojem miasta, w Lublinie zaczęto budować coraz więcej hoteli, a wiele mieszkań zostało przeznaczonych pod apartamenty, zarówno na krótki, jak i długi wynajem. Wybierając idealne miejsce na nocleg, dobrze mieć pewność, że będzie to miejsce zarówno czyste, jak i komfortowe w niezbyt dalekiej odległości od atrakcji miasta. Wszystkie te warunki spełnia Hotel Focus: https://www.ckhotelfocus.pl/, który może dodatkowo poszczycić się salą konferencyjną i wieloletnim doświadczeniem w organizacji wesel i przyjęć na dużą liczbę osób. Niezależnie od tego, czy planuje się krótką wizytę tylko na weekend, czy raczej dłuższą obejmującą kilka dni, Hotel Focus będzie doskonałym miejscem zarówno dla grup, jak i klientów indywidualnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here