Dla wielu z nas zwykłe codzienne zakupy mogą się wiązać ze znacznym stresem. Choć wydaje się nam, że nie kupujemy prawie nic, cena przy kasie okazuje się być zaskakująco wysoka. Na szczęście wcale nie musi tak być. Jeżeli nauczymy się robić zakupy mądrze, będziemy płacić nawet kilkanaście-kilkadziesiąt procent mniej. Jakie są sprawdzone sposoby na oszczędności na zakupach?

Przygotowanie do zakupów to podstawa

Niezależnie do jakiego sklepu się wybieramy, brak przygotowania sprawi, że zapłacimy więcej niż byśmy sobie tego życzyli. Nawet gdy odwiedzamy pobliską Biedronkę, w której ceny wydają się być niższe, bez planu kupimy więcej produktów, które niekoniecznie są nam potrzebne. Jeżeli następnym razem chcemy uniknąć frustracji przy kasie, koniecznie nauczmy się kontrolować nasze zakupowe nawyki. Początkowo może wydawać się to trudne, jednak szybko nabierzemy wprawy.

Bez listy zakupów nie wchodźmy do sklepu

Specjaliści od marketingu zrobią wszystko, żebyśmy podczas zakupów wydali jak najwięcej. Dostępność wielu atrakcyjnych promocji sprawia, że trudno jest się nam oprzeć zakupom produktów, których tak naprawdę nie potrzebujemy (lub potrzebujemy w znacznie mniejszych ilościach). Przed nadprogramowymi zakupami uchroni nas lista zakupów. Powinny się znaleźć na niej produkty, które spożyjemy szybko lub nadają się do dłuższego przechowywania. O ile możemy zdecydować się na zakup większej ilości cukru w atrakcyjnej promocji, o tyle nie powinniśmy kupować dużej ilości jaj, które mają krótki termin przydatności (nawet jeśli kosztują grosze).

Sposobem na zaoszczędzenie może być również kupno większych ilości środków czystości, z których korzystamy na co dzień (często nadają się one do długiego przechowywania. W robieniu oszczędnych zakupów pomogą nam gazetki promocyjne, z którymi warto się zapoznać przed przygotowaniem listy zakupów.

Gazetki promocyjne online udogodnieniem dla kupujących

Wielu z nas przed wyjściem na zakupy nie przegląda gazetek promocyjnych, co jest dużym błędem. W tego typu materiałach zawarte są informacje o aktualnych promocjach. Z gazetkami promocyjnymi sklepu Biedronka, warto jest się zapoznać na etapie planowania zakupów. Jest to obecnie tym łatwiejsze, że wszystkie materiały dostępne są w internecie.

Zanim wyjdziemy na zakupy, zaplanujmy jakie posiłki będziemy przygotowywać w kolejnych dniach. Następnie sprawdźmy, które produkty mamy w domy, a które musimy kupić. Sprawdźmy, czy interesujące nas produkty są dostępne w promocji. W gazetkach promocyjnych Biedronki często dostępne są promocje polegające na tym, że przy zakupie większej ilości produktów zapłacimy mniej. Takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku żywności o długim terminie przydatności, a także środkach czystości.

Oszczędne zakupy – o czym jeszcze należy pamiętać

Korzystanie z gazetek promocyjnych może pomóc nam kupować taniej, jednak nie będzie to możliwe, gdy nie założymy sobie, że będziemy kupować jedynie produkty znajdujące się na naszej liście zakupów i nic ponadto. Zawsze wchodźmy do sklepu z przygotowaną listą i od razu udajmy się do działów, gdzie znajdują się rzeczy, które chcemy kupić. Nigdy nie chodźmy po sklepie, bo istnieje duże ryzyko, że zechcemy kupić produkty nadprogramowe. Jeżeli jest to możliwe, starajmy się za wszelką cenę unikać chodzenia na zakupy z dziećmi. Błędem, którego powinniśmy się wystrzegać jest również chodzenie na zakupy z pustym żołądkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here