Wiele osób pragnie zwiększyć swoje dochody, podejmując się różnych inwestycji. Jedną z popularniejszych w ostatnich latach jest posiadanie koparki do kryptowalut. Czym ona jest oraz jak ją założyć?

Koparka do kryptowalut – czym jest?

Inwestycja w kryptowaluty to zazwyczaj bardzo dochodowe przedsięwzięcie, które kusi wiele osób wizją szybkiego wzbogacenia się. Inwestować można zarówno poprzez zakup dużej ilości kryptowalut oraz ich sprzedaż na rynku, jak i przez podjęcie kopania ich za pomocą tak zwanej koparki. Jest ona niczym innym jak komputerem, który posiada szereg nowoczesnych możliwości technicznych. Komputery nazywane koparkami to bardzo wytrzymałe urządzenia, które mają możliwość podpięcia dużej ilości kart graficznych o znacznych parametrach. Słabsze sprzęty o mniejszej wydajności nie pozwolą bowiem na uzyskanie większych dochodów, ponieważ sam proces wydobywania jest kosztowny, pochłania duże ilości prądu, a do tego dochodzą transakcje oraz wydatki na rozwijanie oraz nieustanne unowocześnianie sprzętu, który spełniać będzie bieżące oczekiwania. 

fot. Pexels.com

Jak wygląda proces kopania kryptowalut za pomocą koparek?

Proces, o którym mowa, czyli kopanie kryptowalut jest procesem złożonym. Wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale również odpowiedniego sprzętu, który podoła kolejnym zadaniom. Opiera się w głównej mierze na rozwiązywaniu problemów kryptograficznych, czyli skomplikowanych matematycznych działań, które rozwiązane pozwalają na uzyskanie dochodu. Sam proces kopania ogólnie mówiąc, może polegać na pozyskiwaniu nowych jednostek lub na przeprowadzaniu weryfikacji wszelkich transakcji oraz rejestrowaniu ich w systemie

Koparki kryptowalut – kupić czy złożyć samemu?

Kryptowaluty od lat przyciągają wzrok wielu osób, które chcą za ich pośrednictwem sporo zarobić. Jednym ze sposobów na zysk jest sam proces kopania wirtualnych walut, do którego jednak potrzebna jest specjalna koparka. Urządzenia tego typu można zakupić w wybranych punktach, jednak znaczna część początkowo zainteresowanych taką inwestycją, ostatecznie z niej rezygnuje, ponieważ gotowe koparki są bardzo drogimi sprzętami. Szczególnie zniechęcone są osoby, które pracują indywidualnie, jest to dla nich opcja nieopłacalna, dlatego decydują się na nią zazwyczaj większe firmy oraz grupa ludzi, tworzących zespół. Bardziej opłacalnym rozwiązaniem może okazać się samodzielne złożenie koparki do kryptowalut. 

fot. Pexels.com

Samodzielne składanie koparki do kryptowalut – jak to zrobić?

Do samodzielnego złożenia koparki kryptowalut potrzeba kilku istotnych urządzeń, charakteryzujących się wysoką jakością oraz mocą, która zdoła podźwignąć proces kopania, dzięki czemu będzie mogła zapewnić swojemu właścicielowi zyski. 

  1. Pierwszym, a zarazem bardzo istotnym elementem budowy, są karty graficzne o bardzo dużej mocy obliczeniowej. Należy pamiętać o tym, że odpowiednia ilość ich sztuk waha się pomiędzy kilkoma, a kilkunastoma kartami. Najczęściej umieszcza się je na specjalnym stelażu, który również posiada odpowiednie gabaryty, po to, aby móc pomieścić cały sprzęt. 
  2. Niezwykle istotnym elementem jest również zakup specjalnego kabla, którym jest Riser PCI-E. Jego zadaniem jest połączenie wszystkich kart graficznych do płyty głównej.
  3. Płyta główna jest następnym bardzo istotnym elementem całej składanki. Ważną kwestią jest, aby wyposażona była ona w odpowiednio duża ilość portów. Jest ona zależna od wielkości koparki, którą planujemy złożyć, im większa, tym więcej portów będzie potrzebnych. 
  4. Zasilacz jest kolejnym bardzo istotnym urządzeniem, dlatego warto wybrać taki, który zapewni wysoką moc oraz prawidłowe działanie naszej koparki. Wiele osób decyduje się na zaoszczędzenie poprzez zakup tańszego zasilacza, jest to jednak jeden z podstawowych błędów, gdyż nieodpowiednio dobrany, będzie jedynie opóźniał pracę. Do tego istnieć będzie większe ryzyko jego zepsucia się. Co za tym idzie przymus zakupu nowego lub rezygnacja z inwestycji.
  5. Wentylatory oraz wspomniany już powyżej stelaż, to kolejne bardzo znaczące elementy. Stelaż pozwoli na odpowiednie oraz uporządkowane skonstruowanie całości, które również wpłynie korzystnie na pracę pozostałych urządzeń. Wentylatory natomiast będą czuwały nad odpowiednimi warunkami, ochronią sprzęt przed przegrzaniem, a naszą inwestycję przez dużymi stratami.

Te elementy wystarczą, aby skonstruować podstawową koparkę do kryptowalut. Oczywiście oprócz nich potrzebny będzie również odpowiedni komputer, o równie silnej mocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here